Gökçenliler iki mahalleye dönüşmek istiyor

Tire’nin tek beldesi olarak yıllarca Belediyelik olarak sakinlerine hizmet veren ve ‘Bütünşehir Yasası’ ile Tire’ye bağlı mahalle haline gelen Gökçen’e giden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, bir gününü Gökçenlilere ayırdı. 

Gökçenliler iki mahalleye dönüşmek istiyor

BELDE SAKİNLERİNDEN “GÖKÇEN VE KAHRAT AYRI MAHALLELER OLSUN” TALEBİ
Pazar tatilini Gökçenlilerle birlikte geçiren Tayfur Çiçek, Gökçen’deki Belediye hizmetlerini yerinde gördü ve inceledi, ayrıca vatandaşlarla vakit geçirip onları dinledi. Başkan Çiçek, Belde sakinlerinin sorunlarını, isteklerini ve beklentilerini değerlendirmek için not ettirdi. İsteklerini dile getiren birçok Gökçen sakini vatandaşın tek mahalleye dönüşen Gökçen’de muhtarlık ve diğer hizmetlerde zorluklar yaşadıklarını ve ‘Gökçen’ ile ‘Kahrat’ bölgelerini ayrı ayrı iki mahalle haline getirilmesi talebinde bulundular.


BAŞKAN ÇİÇEK’TEN “GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR” SÖZÜ
Vatandaşlardan gelen yeni mahalle isteği üzerine de değinen Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek “Eskiden belediyesi olan Gökçen Beldesi, ‘Bütünşehir Yasası’ sonrasında Tire’ye bağlı tek bir mahalle haline geldi. Sizlerin isteği beldenin Gökçen ve Kahrat olarak ayırılıp iki mahalle haline gelmesi. Bu konuda gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi. Belde sakinleri, hafta sonu olmasına rağmen neredeyse bütün gününü Gökçen’de geçiren ve kendileri ile yakından ilgilenen Başkan Çiçek’e teşekkür ettiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER