Fetö’nün malları Tire’ye yaradı

Terör Örgütü FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu nedeniyle kapatılan Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin bazı malları Sağlık Bakanlığı tarafından Tire Devlet Hastanesi’ne verildi.

Fetö’nün malları Tire’ye yaradı
banner231

FETÖ/PDY ile olan bağlantısı nedeniyle kapatılan Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin kayıp 10 hemodiyaliz ve 1 göz anjiyo ünitesi, Bornova’da bir yediemin deposundan çıktı. Bakanlık tarafından geri alınan cihazlar Tire ve Ödemiş Devlet Hastaneleriyle, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne verildi.

FETÖ'yle bağlantısı olduğu gerekçesiyle kapatılan İzmir'deki Şifa Üniversitesi Hastanesi'nin haciz konularak yediemin deposuna kaldırılan hemodiyaliz ve göz anjiyo cihazları artık halkın oldu.
Toplam değeri 500 bin lirayı bulan cihazlar Tire ve Ödemiş Devlet Hastaneleriyle, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne aktarılarak halkın kullanımına sunuldu.


SAYIMDA ORTAYA ÇIKTI
Kanlı darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ'ye hizmet ettiği için kapatılan Şifa Üniversitesi Hastanesi'nin, kapanma sürecinden önce tanesi 25 bin lira değerindeki 10 hemodiyaliz ve 300 bin lira değerindeki 1 göz anjiyo ünitesine haciz konulduğu öğrenildi.
Hastanenin tıbbi cihaz kurumlarına borcunu ödemediği için kurumlar tarafından icraya verildiği ve cihazlarına el konulduğu belirtildi.
Olay, FETÖ'cü hastanenin İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne devredilmesinden sonra ortaya çıktı.


ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİŞ
Cihazların kamu hastanelerine devri için tespit yapan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, envanterde görülen 10 hemodiyaliz ve 1 göz anjiyo ünitesinin yerinde olmadığını tespit etti. Bunun üzerine araştırmaları yoğunlaştıran yetkililer cihazların haciz konularak Bornova'nın Pınarbaşı semtinde bulunan yediemin deposuna kaldırıldığını öğrendi.
Yediemin deposunda çürümeye terkedilen cihazlar 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince görevliler tarafından geri alındı. Yediemin deposundan geri alınan cihazlardan hemodiyaliz üniteleri, cihazları eskiyen Tire ve Ödemiş Devlet Hastaneleri'ne verildi.
Göz anjiyo ünitesi ise Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne aktarıldı.


CİHAZLAR TİRE DEVLET HASTANESİNE ULAŞTI


Sağlık Bakanlığı tarafından Bornova’daki yediemin deposundan alınan 10 hemodiyaliz ünitesinden 5’i Tire Devlet Hastanesi’ne getirildi. Bir Hemodiyaliz ünitesi değerinin en az 25 Bin lira olduğu var sayılırsa Tire’ye toplamda 125 Bin liralık cihaz aktarıldı. Getirilen cihazlar Tireli halkın kullanımına sunuldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223