banner277
banner264

Eski SSK Hastanesi’nin yıkımına başlandı

Tire’de yıllardır atıl durumda olan eski SSK Hastanesi Kayamakam Fatih Çobanoğlu’nun girişimleri ve Tire Belediyesi’nin katkılarıyla yıkılıyor.

banner288
Eski SSK Hastanesi’nin yıkımına başlandı

Tire’de Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan ve uzun yıllardır kullanılmayan eski SSK Hastanesi yıkılıyor. Şehrin merkezinde metruk ve güvenliksiz bir bina olmasından dolayı halk arasında büyük tartışmalara neden olan, yakın zamanda kimliği belirsiz kişiler tarafından içerisinde yangın çıkarılan SSK Hastanesi’nin söküm çalışmalarına bugün başlandı. İş makineleri sabah saatlerinde hastane bahçesine girerek çalışmalara başladı. Yıkımın yapılması ve enkazın tamamen kaldırılması yaklaşık 10 gün sürecek. 

TALİMATI ÇOBANOĞLU VERMİŞTİ
Tire’nin kanayan yarası haline gelen eski SSK Hastanesi’nin yıkım talimatı Kaymakam Fatih Çobanoğlu’ndan gelmişti. Tire’de göreve gelir gelmez belediye ile birlikte kurduğu çalışma gurubuyla ilçenin dokusunu bozan ve güvenliğini tehdit eden metruk binaların tespitini yapan Çobanoğlu, SSK Hastanesi’nin yıkım kararıyla da bizzat ilgilenmişti. SSK Hastanesi’nden boşalan arsaya ise Hükümet Konağı yapılacak. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274