Engelli öğrencilerin hayali gerçek oldu

       3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle polis olma hayali taşıyan 4 engelli öğrenci polis kıyafeti giyip,bir gün süreyle polis oldu.

Engelli öğrencilerin hayali gerçek oldu
banner244

                 İlçemiz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde öğrenim gören  ve polis olma hayali taşıyan  öğrencileri polisler  unutmadı. Kendilerine verilen  polis üniformasını giyen öğrenciler  polislerle 1 günlüğüne de olsa  mesai arkadaşı oldu. Üniformayı sırtına geçiren öğrencileri ilk olarak İlçe Emniyet Müdürü Hasan ÖZGE makamında kabul etti. Oldukça eğlenceli dakikaların yaşandığı samimi bir ortamda geçen buluşmada İlçe Emniyet Müdürü Hasan ÖZGE öğrencilerle tek tek ilgilenerek kendilerine hediyeler  verdi. Sonrasında Mobese ve diğer birimleri gezen öğrenciler polislik mesleğini doyasıya yaşadılar. Ziyaretin sonunda  İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan polis araç ve motosikletleri 1 günlüğüne polis olan engelli öğrencilere tanıtıldı. Etkinlik İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra  öğrencilerin ekip araçlarıyla kısa bir şehir turu atmasıyla son buldu.
        Tire  İlçe Emniyet Müdürü Hasan ÖZGE yaptığı konuşmada, " Biz bugün 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle ,yaşama sevinciyle hayata tutunan  ve polis olma hayali taşıyan engelli kardeşlerimizin 1 günlüğüne de olsa hayallerini gerçekleştirmeye çalıştık. Ben, bu ve bunun gibi etkinliklerin engelli kardeşlerimizin yaşamlarında karşılarına çıkan engellerin kaldırılmasında bir parçada olsa katkısı olacağını umuyor ve toplumun her kesiminin katkısı ve çabasıyla tüm engellerin kaldırılabileceğini düşünüyorum” dedi


 

banner246
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221

banner250