Eğitim İş: “Kahraman Ordumuzun Yanındayız”

Türkiye için son derece önemli olan Afrin Harekatı sürerken, çeşitli çevrelerden de ordumuza destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Eğitim İş: “Kahraman Ordumuzun Yanındayız”

Eğitim iş Tire Temsilciliği’nden yazılı olarak yapılan açıklamada, ordumuza destek mesaj verildi. Mesajda şu ifadeler yer aldı;

“Ordumuzun Afrin harekatında göstermekte olduğu başarı hepimizin gururudur. Suriye konusunda mevcut siyasi iradenin izleye geldiği yanlış politikalar; ordumuzu, Suriye’de bir kez daha yeni bir cephede savaşmak zorunda bırakmıştır.

Afrin harekatında ordumuzun başarılı olması ve bu harekatın mümkün olan en az kayıpla sonuçlanması Türk Ulusu’nun ve bizlerin temel arzusudur.

Eğitim İş  olarak; bir süredir toprak bütünlüğü üzerinde emperyalistlerin bin bir oyun düzenlediği Suriye’nin, Türkiye’ye bakan sınırlarında terör odaklarının birikmesine müsaade edilmemesi kararlılığının sonuna kadar arkasındayız.

Her ülkenin kendi sınırını, milletini tehditlerden arındırma hakkı vardır ve huzurlu bir gelecek, ancak tüm terör odaklarının bitirildiği bir dünyada olacaktır.

Öte yandan; vatan evlatlarımızın bugün neden Ortadoğu’da başka ülkelerin topraklarında tehlikeye girmek zorunda kaldığını da asla unutmamalıyız.

Dış politikada “Sıfır sorun” doktriniyle yola çıkan AKP hükümeti, iktidarı süresince ülkemizi önce “sıfır komşu” ardından da “değerli yalnızlık” noktasına getirmişti. Şimdi geldiğimiz tehlikeli yalnızlık, işte dış politikanın “Yurtta barış, cihanda barış” rotasından çıkartılmasının da sonucudur.

Ancak nihayetinde; gün ülke güvenliğimiz için kahramanca harekete geçilen, üstlendiği sorumluluğu yerine getiren TSK’nın arkasında milletçe durma günüdür. AKP’nin bu tehlikeli günlere gelmemizde büyük payı olan yol hatalarını ise daha sonra -ama muhakkak- bu millet, tartacak ve teraziye koyacaktır.

ABD’nin Orta Doğuda emperyalist çıkarlarına ve politikalarına karşı uyanık olmalıyız. Afrin harekatı bir kez daha ABD’nin gerçek yüzünü ortaya koymuştur.

Afrin harekatının başarısından kuşku duymuyoruz ancak dış politikada sürekli yalpalayan mevcut siyasi irade Afrin harekatı için uluslararası platformda doğru adımları atabilmelidir.

Türk ulusu ve ordumuz her türlü bedeli ödemeye hazırdır.  Mehmetçik’in bu zorlu görevini burnu bile kanamadan tamamlamasını ve gururla evine dönmesini ümit ediyoruz.

“Yurtta barış, dünyada barış”ın bir söz değil, vücut bulmuş bir ilke olduğu günlere geri dönmek hasretiyle…

Mehmetçiğimizin arkasında olduğumuzu tüm kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER