banner277
banner264

Deprem nedeniyle halı gecesi iptal edildi

Elazığ’da merkez üssü Sivrice ilçesinde meydana gelen, Elazığ ve Malatya'da mal ve can kaybına sebep olan, çevre illerde de hissedilen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Tire Belediyesi 20. Deve Güreşleri kapsamındaki 25.01.2020 Cumartesi gecesi yapılacak "Halı Gecesi" iptal edildi.

banner288
Deprem nedeniyle halı gecesi iptal edildi

26.01.2020 tarihindeki Deve Güreşi Festivali'nin ise yapılması kararı alındı. Deve güreşinden elde edilecek net gelirler depremzedelerin yaralarını sarmak için kullanılacak.

Tire Belediyesi'nden yapılan açıklamada içinde eğlence barındırdığı için "25/01/2020 Cumartesi günü (bugün) yapılması planlanan "Halı Gecesi"  Elazığ ve Malatya illerimiz ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle iptal edilmiştir" denildi.

Açıklamada Elazığ ve Malatya halkının yanında olunduğu, gecenin iptal edildiği, güreşlerin ise daha önce belirlendiği gibi 26.01.2010 tarihinde yapılacağı ve net gelirlerin depremzedelerin yararına kullanılacağı ifade edilirken, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz" şeklinde paylaşım yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seher KUL
Seher KUL - 9 ay Önce

Hayvanları güreştirip,gelir elde et,sonra depremzede insanlarımıza o net geliri yolla,nekadar takdire şayan bir destek ve zihniyet,artık ne diyeceğimi şaşırdım,şok üstüne şok yaşıyorum,depremzede insanlarımıza o net geliri yollamasaydınız hayvanların sırtından kazandığınız parayı ne yapacaktınız,merakımdan ölücem,cevabını bildiğim sorulara,bi cevap yazan olurmu?İNSANLARA GİDECEK OLAN DESTEĞİN YOLU HAYVANLARA EZİYET ETMEKTEN GEÇİYORSA YAZIKLAR OLSUN...BÖYLE ZİHNİYETE...BAŞKA BİR YOL BULAMADINIZ MI???HEPİMİZ DESTEK OLURDUK...SİZ YARIN KEYFÎ SEFA İÇİNDE,RAKINIZI YUDUMLAYIP,MANGALINIZI YAPMAKTAN GERİ KALMAYIN,ADINA YARDIM DEYİP MİLLETİ SİNDİRİN...

SIRADAKİ HABER

banner276