Darbeye Hayır yürüyüşü

15 Temmuz’da, Fetö/PDY terör örgütünün demokrasiye ve Türk Milleti’nin iradesine yönelik kalkışmasının başarısızlığa uğraması, Tire’de de demokratik parlamenter sisteme bağlı olan yığınları sokağa döktü.

Darbeye Hayır yürüyüşü

HABER VİDEOSU EN ALT KISIMDA

İlçede, geniş bir katılımla gerçekleştirilen “Darbeye Hayır” mitingi adeta demokrasi şölenine dönüştü. Ellerinde taşıdıkları Türk Bayrakları ile Şehitler Parkı önünde buluşan vatandaşlar, İstasyon caddesi boyunca yürüyüp, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplandı. “ Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Hakimiyet Milletindir”, “Vatan Sana Canım Feda”, “Yaşasın Demokrasi” şeklinde sloganlar atan vatandaşlar, İstiklal Marşı ve saygı duruşunda bulundu. Mitinge, İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu, Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, MHP İlçe Başkanı Atakan Duran, CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, BBP İlçe Başkanı Erkan Etçi, resmi kurum ve kuruluşlar, STK’lar ile her kesimden vatandaşlar katıldı.

 

Organizasyon Komitesi adına konuşan Tire Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu, Türk Milleti ile Milli kurumların, 15 Temmuz gecesi Cumhuriyete, Demokrasiye ve Milli iradeye yönelik alçakça saldırıyı engellediğini ifade ederek, “Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milletinin demokrasimize ve Milli iradeye sahip çıkmasıyla mümkün olmuştur dedi. Çapkınoğlu şöyle devam etti. “Demokrasi düşmanlarına karşı iktidar ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş en büyük takdiri hak etmektedir. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hak eden Meclisimizle gurur duyuyoruz. Ayrıca darbe girişimine direnen halkımıza, başta kahraman Emniyet görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensuplarına minnet duygularımızı haykırıyoruz. Hayatını kaybeden kahraman sivil şehitlerimize, Emniyet mensubu şehitlerimize, emir altında şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz kuruluşundan buyana en güç dönemini yaşamaktadır. Bu şerden hem demokrasimizi hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıkmak her vatandaşın kutsal görevidir. Bundan böyle, Atatürk ve Türk Milleti’nin kurduğu tam bağımsız laik ve demokratik Cumhuriyetimize sahip çıkmak başlıca asli görevimiz olmalıdır. Bu kaostan çıkmak, ancak demokrasimizin güçlendirilmesi ve toplumsal barışın tesis edilmesi ile mümkündür. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak ve birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Bizi Millet yapan, bizi ayakta tutan şanlı tarihimizden gelen hoşgörüye daha fazla ihtiyacımız var. Bu vesile ile halkın iradesinin dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden asla vazgeçmeyeceğimizi bir defa daha haykırıyoruz.”HABER VİDEOSU:


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 06:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221