Bu sıcakta en zor iş onların

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyir etmesi şüphesiz en çok çaycıları etkiliyor. Tire’de çaycılık yapan Kamil Uza isimli garson, sıcak havalara meydan okuyor.

Bu sıcakta en zor iş onların

Ergün ÇELİK

Yaz aylarının etkisini gösterdiği şu günlerde, hava sıcaklıklarının bunaltıcı derecelere ulaşması açık havada çalışan işçileri fazlasıyla zorluyor. Çarşı içinde sıcaklardan en çok etkilenenlerin başını ise şüphesiz çay servisi yapan garsonlar çekiyor.

Tire’de İsmail Taşlı Caddesi üzerindeki Kızılay Çay Ocağı’nda 15 yıldır çay servisi yapan 34 yaşındaki deneyimli garson Kamil Uza, sıcak havalara aldırış etmeden çay dağıtmaya devam ediyor. Mesleğine aşkla bağlı olan Uza, günde ortalama 40 km yürüyor. İşine büyük bir sadakat ile bağlı olduğunu belirten Uza, yaptığı açıklamada; “İşimi çok seviyorum. Havaların sıcak olması işimizi zorlaştırsa da bu işi yapmaktan büyük keyif alıyorum. Gün içinde çok sayıda resmi kurum ve işyerlerine çay servisi yapıyorum. Ben herkesten memnunum herkes de benden memnun. Halimize bin şükür. Bizden daha ağır şartlarda çalışan insanlar var. Özellikle tarım işçileri akşama kadar tarlalarda güneş altında çalışıyorlar. Allah hepsine gayret kuvvet versin” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223