Bu hemzemin geçit, tehlike saçıyor

Tire’de Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan ‘Hemzemin Geçit’ kazalara davetiye çıkarıyor. Karayolunu kullanan araçlar hemzemin geçitten geçerken büyük sorun yaşıyor.

Bu hemzemin geçit, tehlike saçıyor

Ergün ÇELİK / ÖZEL HABER

Tire’de kent içi trafiğin en yoğun olduğu yerlerden biri olan Turgut Özal Bulvarı, hemzemin geçidin bakımsızlığından dolayı kan ağlıyor. Demiryolu ile Karayolu’nun kesiştiği noktada meydana gelen dev çukurlar araç sürücülerine zor anlar yaşatıyor. Hemen her gün Turgut Özal Bulvarı’nı kullanmak zorunda kalan vatandaşlar ise yetkililer tarafından olaya müdahale edilmemesine tepkili. Çevre il ve ilçelerde bu gibi Hemzemin Geçitlerde kauçuk taban kullanılırken Tire’de neden böyle bir uygulamaya gidilmediği ise merak konusu. Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Hemzemin Geçidin sorunları bunlarla da sınırlı değil. Aynı geçitte özellikle kış aylarında yoğun bir su birikintisi meydana geliyor. Çevrede yaşayan vatandaşlar bir an önce yetkililerin duruma el atmasını istiyor.YAYA KALDIRIMI YOK!

Bahse konu hemzemin geçidin en önemli sorunlarından biri de yaya trafiği. Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan yaya kaldırımları hemzemin geçide 50 metre kala son buluyor. Böylelikle yayalar hemzemin geçidi geçmek için karayoluna iniyor. Bu da beraberinde kaza riskini getiriyor. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223