banner277
banner264

Bayındır Çiçek Festivali’ne “Corona” tedbiri

AK Partili Belediye Başkanı Uğur Demirezen, daha önce 16-19 Nisan tarihleri arasında yapılacağının duyurulduğu 23’ncü Uluslar arası Bayındır Çiçek Festivali’nin ileri bir tarihe ertelendiğini ifade etti.

Bayındır Çiçek Festivali’ne “Corona” tedbiri

Bayındır Çiçek Festivali’ne “Covid 19” ayarı yapıldı. AK Partili Belediye Başkanı Uğur Demirezen, daha önce 16-19 Nisan tarihleri arasında yapılacağını duyurduğu 23’ncü Uluslar arası Bayındır Çiçek Festivali’nin yaşanan küresel salgın nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini ifade etti. Coranavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 30 Nisan’a kadar bilimsel, sanatsal ve kültürel tüm etkinliklerin Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle iptal edildiğini hatırlatan Demirezen, “Her Mart sonu veya Nisan başında geleneksel olarak düzenlenen çiçek festivalinin ertelenmesi kararını daha önceden almıştık. Toplum ve insan sağlığı her şeyden önce gelir. Nisan ayının başında yapacağımız değerlendirmenin adından her şey yolunda giderse ileri bir tarihte festivalimizi tüm görkemiyle gerçekleştireceğiz. Türkiye ve dünya olarak bu zor günleri de mümkün olan en kısa sürede birlik ve beraberlik içinde aşacağımıza inanıyorum” dedi. 

HOLLANDA İLE YARIŞIYORLAR
Bayındır’da, 500’ü aşkın çiçek üreticisi işletme, yıllık 25 milyonun üzerinde çiçek üretip yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlıyor. Son yıllarda gerçekleştirilen dev yatırımlarla dünya devi Hollanda ile yarışan Bayındır’da üreticinin ilçe ekonomisine katkısı ise her geçen gün belirgin şekilde artıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bşk
Bşk - 2 hafta Önce

Ya bn anlamıom vüris var toplu drmayalım yok bakan gelio .....bu bir şakamı festival olacak bir hava varmı insanlara dalgamı geçilio.

Nihal Turan
Nihal Turan - 2 hafta Önce

Belirli bir tarih verilmedi ertelendiği duyuruldu mayıs ayı sonu değil

SIRADAKİ HABER

banner276