24 Kasım Öğretmenler Gününde Duygulu Kutlama

Tire’de 24 Kasım Öğretmenler günü coşkulu bir biçimde kutlandı. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, öğretmenlere “Evlatlarımızı bilgi çağı ışığında yetiştirin” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmeni unvanını aldığı günden bu yana 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.
İlk tören Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında gerçekleşti. Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla Cumhuriyet Meydanındaki tören tamamlandı.
Çelenk sunumunun ardından tören,  etkinlikler çerçevesinde Tire Öğretmenevinde Emekli Emektar Öğretmenlere öğle yemeği ikram edildi. 
Tören Tire Belediyesi Kültür Salonunda devam etti. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in katılımıyla başlayan programa öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı programda günün anlam ve önemi anlatan konuşmayı Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz ve Emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Akif Çelik yaptı.

“EZBERCİ DEĞİL, SORGULAYAN ÖĞRENCİ YETİŞTİRİN”
Kaymakam Tanrıseven konuşmasında, “Ezberci değil, sorgulayan, öğrenciler yetiştirelim. Öğrencilerimizi, büyüyen ve gelişen Türkiye’yi, modern bir anlayışla lider ülke yapmak hedefiyle eğitelim. Evlatlarımızı bilgi çağı ışığında yetiştirin” dedi.
Tören Emekli olan öğretmenlere Hizmet şeref Belgesinin verilmesi ve İlçemizdeki okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında derece alan öğrencilere ödül verilmesiyle devam etti. Öğretmenler arsında yapılan anı yarışmasında derece alan öğretmenlere de ödüller verilirken, program Tire Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı skeç, koro ve video gösterilerinin yapılması ile tören sona erdi.
Törene İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, diğer kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221