banner277
banner264

İhtiyaç sahibi çocuklara ayakkabı yardımı

Tireli genç bir işadamı olan yardım gönüllüsü "Çocuklarımız üşümesin, sizin aracılığınız ile ayakkabı ihtiyacı olan küçüklerimize ulaşalım "diyerek Tire Sokakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile iletişime geçti.

İhtiyaç sahibi çocuklara ayakkabı yardımı

TSYD Derneği yardım gönüllüsünün bu isteği üzerine, geçtiğimiz günlerde Tire sokakları adlı sosyal medya hesabından 'Çocuklar Üşümesin' başlığı altında ayakkabı ihtiyacı olan küçüklerimizin tespiti için paylaşımda bulundu. TSYD Derneği'nin bu paylaşımı ile ihtiyaç sahibi çocuklarla iletişime geçildi. İhtiyaç sahibi 30 çocuğa, Tireli Genç işadamının desteğiyle kışlık ayakkabı hediye edildi. Ayakkabılar TSYD Derneği Yöneticileri Filiz Çinici, Semra Parimli Yalçın ve Ali Akdoğan tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.


30 küçük kardeşimizi mutlu eden Tireli genç iş adamını yürekten kutluyoruz
Geleceğin en büyük teminatının çocuklar olduğunu ifade eden TSYD Derneği Başkanı Ali Akdoğan, şunları aktardı: " Dolaşmasın şu şehrin sokaklarında mevsimsiz ayakkabılı çocuklar, köşesi yırtık ayakkabısından utanan çocuklar, evladına bir çift ayakkabı alamayan analar üzülmesin, 1 çift ayakkabı ile ömür geçiren babalar çaresiz kalmasın. Bugün 30 küçük kardeşimizi mutlu eden Tireli genç iş adamını, TSYD Derneği Olarak yürekten kutluyoruz. Rabbim de onu mutlu etsin istiyoruz ." dedi.


İhtiyaç sahiplerine verilen destekler artarak devam edecek
Akdoğan " Çocuklara, ihtiyaç sahibi ailelere ve kişilere verdiğimiz destek, yardım gönüllüleri sayesinde artarak devam edecektir. Bir damla da olsa eksik kalan bir yüreğe, bir çocuğun umuduna dokunmak kadar güzel bir duygu yok. Gelin sizde bizimle iletişime geçerek ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürün. Toplu kıyafet yardımı, erzak yardımı, ayakkabı yardımı gibi yardımlarda bulunmak isteyen yardımseverlerimizin TSYD Derneğine desteklerinin artmasını temenni ediyoruz." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276