Tirelileri dolu dolu bir hafta sonu bekliyor

Nisan ayını 1. Giritliler Buluşması ve Ot Festivali, 1. Tire Yöresel ve Tarımsal Ürünler Festivali ve son olarak da 3. Bisiklet Şenliği gibi birbirinden güzel organizasyonlarla geçiren Tirelileri bu hafta sonu da dolu dolu iki gün bekliyor

Tirelileri dolu dolu bir hafta sonu bekliyor

Tire Belediyesi’nin organize ettiği hafta sonu programlarında Hıdırellez ve Dağcılık Festivali kutlanacak. Etkinlikler Gölet Şenlik Alanı ve Derekahve Mesire Alanı’nda yapılacak.

HIDRELLEZ VE DAĞCILIK ATEŞİ GÖLETTE YAKILACAK

05 Mayıs Cumartesi günü etkinlikler dağcıların saat 13.00’te Tire Kent Müzesi önünde buluşmasıyla başlayacak. Tire Belediyesi ve Tire Dağcılık Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ve bu sene 7.si yapılacak olan dağcılık festivali Tire turu ile devam edecek ve dağcılar cumartesi akşamı kamp yeri olarak kullanacağı Gölet Şenlik Alanı’na geçecek.

Cumartesi akşam etkinlikleri 20.30’da başlayacak.

Etkinliklerde Tire Belediye Bandosu, Tire Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Caner Coşar ve Tireli Ahmet sahne alacak. Çeşitli oyunların ve yarışmaların yapılacağı etkinlikler sonrası Tire Gölet’te Hıdırellez ateşi yakılacak.

DEREKAHVE YİNE DOLUP TAŞACAK

Hıdırellez her sene olduğu gibi bu sene de Derekahve ’de yapılacak. Hıdırellez olması, baharın gelişinin ve doğanın canlanmasının simgesi olarak vatandaşlara Tire Belediyesi tarafından 2 bin adet marul dağıtılacak. Lokma ikramının da yapılacağı etkinliklerde Tire Belediye Bandosu, Tire Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve ince saz ekibi sahne alacak. İki etap olarak sabah yürüyüşüne çıkacak dağcılar ise yürüyüşlerini tamamladıktan sonra Derekahve ’de buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221