Tire’de Polis Haftası Coşkusu

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl dönümü İlçemizde düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı.

Tire’de Polis Haftası Coşkusu

İlk tören Atatürk Anıtında yapıldı. Törene İlçe Protokolü ve emniyet mensupları, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri ile kamu kurumlarının temsilcileri katıldı. Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 173. yılı dolayısıyla düzenlenen Polis haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu.
 
Çelenk sunumunun ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge Emniyet Teşkilatının görevde olduğu 173 yıllık süreçte halkın can ve malının koruma hizmetinde büyük bir özveri gösterdiğini belirtti. Türk Polis teşkilatının 173. yılı kutlamaktan onur ve mutluluk duyduğunu belirten Özge, Emniyet teşkilatının dünyada saygın yerini aldığını vurguladı. Özge, Emniyet teşkilatının toplumda huzur ve güveni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun tesis etme gibi çok önemli görevleri olduğunu da sözlerine ekledi. 
 
 

ŞEHİTLİKTE TÖREN
Cumhuriyet meydanında gerçekleşen törenin ardından Tire Asri mezarlığı bünyesinde yer alan Şehitlik ziyaret edildi. Şehitliğe çiçek sunulmasını müteakip Kuran-ı Kerim okundu. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve katılanlar tarafından şehit mezarlarına karanfiller konuldu.
  
Törenlerin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçildi. Kaymakam Tanrıseven, emniyet mensuplarıyla sohbet ederek personelin Polis Gününü tebrik etti.

EMNİYETTEN KAYMAKAM TANRISEVEN’E ZİYARET

Polis Haftası kutlamaları çerçevesinde İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge ve polis memurları Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret etti. Kaymakam Tanrıseven, yayınladığı mesajda da Polis gününü kutladı. Tanrıseven, “Gece gündüz demeden toplumumuzun huzur ve güvenliği için görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın 173. yılını kutlar, tüm kahraman polislerimize görevinde başarılar dilerim” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256