Tire’de Mehmet Akif törenle anıldı

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı protokol, halkımız ve öğrencilerin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

Tire’de Mehmet Akif törenle anıldı

Belgin Atilla Çallıoğlu Fen Lisesi tarafından hazırlanan program Tire Belediyesi Kültür Salonunda, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katılımıyla yapıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Tarih Öğretmeni Harun Toksoy yaptı. 
Mehmet Akif Ersoy’un yaşam öyküsünün anlatılması akabinde, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin okundu ve oratoryo sergilendi.
İlçe çapında yapılan İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında lise, ortaokul ve ilkokul seviyesinde dereceye giren öğrencilere ödül verildi. İlkokullar arası yapılan resim yarışmasında derece giren öğrencilerinin ödüllerini Cumhuriyet Savcısı Tayfun Uzundere, ortaokullar arası resim yarışmasında derece giren öğrencilerin ödüllerini Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler ve Liseler arası kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilerin ödüllerini Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven verdi.
Tire Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen programa Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, Cumhuriyet Savcısı Tayfun Uzundere, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, diğer kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
 

,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221