Tire, Tarımsal Ve Yöresel Ürünler Festivali’ne hazırlanıyor

Tire, Tarımsal Ve Yöresel Ürünler Festivali’ne hazırlanıyor

Tire, ilk kez düzenlenecek olan Tarımsal ve Yöresel Ürünler Festivaline hazırlanıyor. 21-22 Nisan’da düzenlenecek olan Festivalde ham tarımsal ürünlerimizin tanıtımı yapılacak hem de eğlence programları düzenlenecek.
Tire Kaymakamlığı himayesinde, Tire Belediyesi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü iş birliğinde organize edilen Birinci Tarımsal ve Yöresel Ürünler Festivali ile ilgili hazırlıklarda son aşamaya gelindi.
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in başkanlık yaptığı toplantı ile hazırlıklarına başlanan Festivalin, geniş ölçekte yapılması konusu benimsenerek, etkinliğin 21 - 22 Nisan 2018 tarihlerinde Tire Gölet Şenlik Alanında gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
 

FESTİVAL 21-22 NİSAN’DA
İki gün sürecek Festivalin programı netleşti. Festivalde tem tarımsal ve yöresel ürünler tanıtılıp pazarlanacak hem de vatandaşlarımız eğlenebilecek. 
Hafta sonunda vatandaşların ailece keyifle vakit geçirebilecekleri aktivitelerle dolu festivalde tabir yerinde ise yok yok. 21 Nisan Cumartesi günü saat 11’de açılışı yapılacak festival yöresel ürünlerin stantlarının da yer alacağı çeşitli yarışmalarla renklenecek güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Geleneksel Lezzetlerin ikramlarından Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerine; yerel sanatçıların sahne performanslarına kadar hem göze hem kulağa hem de damağa hitap edecek festivalin ilgiyle takip edilmesi bekleniyor.
 

KAYMAKAM TANRISEVEN, “TİRE’NİN GÜCÜ YÖRESEL ÜRÜNLERİN BOLLUĞUNDA”
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Tire’nin ciddi bir tarım ve hayvancılık potansiyeli bulunduğunu belirterek, “Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Festivalle, Tire’nin tarımsal ve yöresel ürünlerini görücüye çıkarıyoruz. Amacımız Belediyemiz ve tarımsal kuruluşlarımızla birlikte, tarımsal potansiyelimizi ortaya çıkarmak ve Tire’yi festivaller kenti yaparak tanıtımına katkıda bulunmak” dedi.
 

BELEDİYEDEN DESTEK
Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler de Tire Belediyesi olarak, festivale her türlü desteği vereceklerini söyledi. Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ve Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük de Tire’nin ürünlerinin pazarlanması ve tanıtımı için yapılan çalışmalara her türlü desteği vereceklerini belirttiler.  
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mutlu Tıraş da gıda sektöründe üretim yapan firmalarla iş birliği içinde olduklarını belirterek, sektörün festivale tam destek verdiğini kaydetti.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiçek  göze
Çiçek göze - 12 ay Önce

İzmirden araç kalkacakmı

SIRADAKİ HABER

banner256