Tire Motosiklet Kulübü’den Şehitlere Saygı Korteji

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kortej düzenleyen Tire Motosiklet Kulübü (TİMOK), bayrakları ve motosikletleriyle Tire caddelerinde gezdiler.

Tire Motosiklet Kulübü’den Şehitlere Saygı Korteji

 

Tire’de motosiklet sürücülerini bir çatı altında toplamak, motosiklet tutkunlarını güvenli sürüşe sevk etmek amacıyla geçtiğimiz yıl kurulan Tire’nin ilk ve tek motosiklet kulübü Tire Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Derneği, her milli bayramda olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da Tire caddelerindeydi.

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu’nun (MKSF) düzenlediği “Şehitlere Saygı” korteji, Türkiye çapında 30 Ağustos akşamı saat 19:30’da eşzamanlı olarak başladı. Bu etkinliğin Tire ayağını ise Tire Motosiklet Kulübü üstlendi. Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda saat 19:00 civarında toplanmaya başlayan TİMOK üyelerine, kulüp üyesi olmayan Tireli diğer motosikletçiler de destek verdi. Tire’de “Özgür Motorcular” adı altında henüz yeni bir oluşum olan motosiklet grubu da etkinliğe destek verdi.

Fatih Parkı’ndan saat 19:30’da hareket eden kortej, Türk Bayraklarıyla göz doldurdu. Sasa Bey Caddesi ve İstasyon Caddesi boyunca seyreden korteji gören vatandaşlar alkışladılar. Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği’ne bağlı motorize ekiplerin güvenlik aldığı kortej Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı ve aynı güzergah üzerinden başlangıç noktasına döndü. Kortej, olaysız sona erdi.

 


ÇELİK: “MİLLİ BAYRAMLAR HER KOŞULDA KUTLANMALI”

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Tire Motosiklet Kulübü Başkanı Ercan Çelik, “Eğer bugün sınırlarımız içerisinde özgürce yaşıyorsak, bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm şehitlerimize borçluyuz. Milli Bayramlarımız, bu ruhu yaşatmak ve bizden sonraki nesillere aktarmak için çok güzel fırsatlardır. Bu fırsatların en güzel şekilde değerlendirilmesi, milli bayramlarımız her koşulda coşkulu şekilde kutlanması gerekir. Bizler Tire Motosiklet Kulübü olarak bu konudaki hassasiyetimizi neredeyse tüm milli bayramlarımızda ortaya koyuyoruz ve koymaya devam edeceğiz. ‘Şehitlere Saygı’ kortejimiz için izin veren başta Tire Kaymakamlığı olmak üzere, kortej esnasında geniş güvenlik önlemi alan Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, böyle güzel bir etkinlik fikrinden dolayı Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu'na, kortejimize katılan motosiklet tutkunu Tirelilere, Özgür Motorcular grubuna ve en önemlisi Tire Motosiklet Kulübü yönetimine ve kıymetli üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum.” Dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223