banner277
banner264

Tire Deve Güreşleri Nefesleri Kesti

19.su düzenlenen Tire Deve Güreşi Festivali, birbirinden heyecanlı müsabakalara sahne aldı. Bölgenin en ünlü pehlivan develeri Maltepe Arena’da güreşti.

Tire Deve Güreşleri Nefesleri Kesti

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek himayesinde Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde, Tire Deveciler Derneği ile ortaklaşa düzenlenen 19. Tire Deve Güreşi Festivali Tire Maltepe Arena’da yapıldı. Günlerdir Tire’yi etkisi altına alan sağanak yağış nedeniyle, Tire Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler güreş alanını hazırlamak için uğraştı. Güreş öncesi tekrar yağmur yağması nedeniyle, ekipler tekrardan güreş alanına girerek düzenleme çalışmaları yaptı. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek çalışmaları bizzat yerinde takip ederek çalışanlara yönlendirmede bulundu.

GÜREŞLER NEFESLERİ KESTİ

Birbirinden ünlü pehlivan develerin güreşleri deyim yerindeyse izleyicilerin nefesini kesti.

Yapılan müsabakalarda;

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlık Kupası’nda;

Atça’dan Baybora ve Aydın’dan Sabaha Karşı

Tire Belediye Başkanlık Kupası’nda

Salihli’den Çakır ve Bağyurdu’ndan Büyük Türker

Kaymakamlık Kupası’nda

Armutlu’dan Efsane Yağız Efe ve Ödemiş’ten Balcı

Tire Deveciler Derneği Kupası’nda

Çine’den Kaltun ve Bayındır’dan Emiray

Merhum Kamil Tuncer Anısına

Demre’den Kara Şovalye ve Çileme’den Arap Boncuk karşı karşıya geldi.

ÇİÇEK ‘’ORGANİZASYON KONUSUNDA GÜZEL BİR KADROYA SAHİBİZ’’

Deve güreşi festivali sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek 19.su düzenlenen yarışın Tire’nin ününe ün kattığını ifade etti. Deve güreşi organizasyonlarında Tire’nin yerinin her zaman ayrı olduğunu belirten Çiçek ‘’ Yıl boyu yaptığımız çeşitli organizasyonlarla, ilçemizi festivaller kenti haline getirdik. Organizasyon konusunda güzel bir kadroya sahibiz, bu konuda emek harcayan müdürlerimiz ve personelime teşekkür ediyorum. Havanın da müsaade etmesiyle bahar tadında bir güreşe ev sahipliği yaptık. Kazasız belasız bir festival oldu. Bu sene 19.sunu düzenlediğimiz deve güreşi festivalinde bizleri yalnız bırakmayan değerli deve sahiplerine, gerek Tire’den gerek de çevre il ve ilçelerden festivalimize gelen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275