banner277
banner264

Tire'de develer, depremzedeler için güreşti

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran himayesinde düzenlenen 20. Tire Deve Güreşi'nde develer depremzedeler yararına güreşti. Deve Güreşlerinden elde edilen net gelirler Elazığ ve Malatya'da mal ve can kaybına uğrayan depremzedelere bağışlanacak.

Tire'de develer, depremzedeler için güreşti

Küçükmenderes havzası ve civarında yapılan şenlikler arasında ayrı bir yere sahip olan ve 20.si düzenlenen Tire Deve Güreşlerinde birbirinden ünlü pehlivan develer güreşti.

Tire Deve Güreşi Şenliklerine Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Tire Belediye Başkan yardımcısı Halil Doğukan Eroğlu, Halil Uslu, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyoruk, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin, İYİ Partili belediye meclis üyeleri Nafiz Kükrer, Gökhan Güngör, Cafer Tetik, Fatih Işık, CHPli belediye meclis üyeleri Görkem Orucak, Serhan Aydın, Kâmil Taşal, Yalçın Kaya, MHPli belediye meclis üyesi Arif Demirkan, Ak Partili Belediye Meclis üyeleri Ismail Tapkın, İbrahim Ülgüdür, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoglu, Çiftçi Malları Koruma Başkanı Necati Öter, Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler ile birlikte 5 binin üzerinde seyirci katıldı.

Seyircileri selamlayarak güreş alanına giren Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran " İki gün önce yaşanan hepimizi üzüntüye boğan ve malesef vatandaşlarımızın hayatını kaybettiği deprem nedeniyle yüreğimiz buruk. Bu yüzden deve güreşi etkinliklerindeki bütün eğlenceleri iptal ettik, bu alanda davul zurna dahi çaldırmıyoruz. Güreşimizin net gelirlerini de depremzedeler için kullanacağız" dedi.

Kıran kırana geçen mücadeleler sonrası deveciler kupalarını Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve protokol üyelerinin elinden aldı.

20. Tire Deve Güreşi Kupa (Baş Pehlivan) müsabakalarında Kaymakamlık Kupası için Salihli'den Çakır, Sarayköy'den Şenyigit, Belediye Başkanlığı Kupası için Armutlu'dan Efsane Yağız Efe, Ayvacık'tan Çetinhan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası için Yazıdere'den Diriliş, Turgutlu'dan Konti, Tire Süt Kooperatifi Kupası için Tire'den Çam Hasan, Bornova'dan İbocan, Ticaret Odası Başkanlığı Kupası için Ayvacık'tan Güneş, Bayındır'dan Efe Çelebi, Ziraat Odası Başkanlığı Kupası için Sarayköy'den Diler Yiğit, Parsa'dan İzmir Çapkını, Merhum Mehmet Ülgüdür (Kasabalı) Kupası için Germencik'ten 10 Numara, Bodrum Mumcular'dan Çamur, Esnaf Odası Başkanlığı Kupası için Milas'tan Efe Hermiyas, Bayındır'dan Kınalı, Çiftçi Malları Koruma Kupası için Germencik'ten Gencer, Poyaracık'tan Çılgın Ares, Yücel Özen Kupası için Köroğlu Külhanbey, Bayındır'dan Efebey güreşti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet çetin
Mehmet çetin - 3 ay Önce

İnşAllah toplanan paralar oraya günderilir onların çok ihtiyacları var sözde degil özde yapılır inşAllah verilen bu söz tutulur

SIRADAKİ HABER

banner275