Tarihi Bandodan Muhteşem Konser

Şef Turgut Asma yönetimindeki Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu’ndan muhteşem konser

Tarihi Bandodan Muhteşem Konser

Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu’nun 96. Kuruluş yılı için düzenlediği konser izleyicilere renkli dakikalar yaşattı.

Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan konsere Tire Belediye Başkan yardımcısı Mengü Önler, Tire Belediyesi eski Başkanı M. Sıtkı İçelli, MHP Tire İlçe Başkanı Bilal Kıvrak, Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan adayı Selman İçelli, Bağımsız Belediye Başkan adayı Emel Gündüz Denizaslanı, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Tarihi Tire Belediyesi Armoni Bandosu konserde marşların yanı sıra popüler ve nostaljik şarkılara da yer verdi. İzleyiciler şarkılara gönülden eşlik ederken alkışlarla da destek verdi. Konserde emekli öğretmen Yılmaz Göçmen bandonun kuruluşundan bu yana geçen süreçte görev yapan şefleri ve bandonun katılım gösterdiği önemli etkinlikleri anlattı.

Konser sonrasında Tre Belediyesi Klasik Türk Müziği Koro şefi Dr. Halil Altınköprü, koro üyeleri adına Şef Turgut Asma’ ya çiçek takdim etti.

Konser sonrası konuşma yapan Tire Belediye Başkan yardımcısı Mengü Önler ‘’Bugün resmen kulaklarımızın pası silindi. Bu etkinliğin oluşmasında şüphesiz en büyük pay Belediye Başkanımız Sayın Tayfur Çiçek’e ait. Kendisinin ilçemizde kültür ve sanata kattıkları ve verdikleri destek ortada. Bandomuz, emeklilerden ve belediye personelimizden oluşuyor. Personelimizin gayretlerini ve başarılarını görmek bizleri bir kere daha onurlandırdı’’ diyerek Şef Turgut Asma’ ya, bando üyelerine ve katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Konser, Bandonun ve izleyicilerin birlikte söylediği ‘’İzmir’in Dağlarında Marşı’’ ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER