Tanrıseven: “Tire, Engelsiz Kent olacak”

Tire’de Engelliler Haftası kutlamaları ilçemizde geniş bir katılım ve coşkuyla yapıldı. Engelliler sergiledikleri gösterilerle vatandaşlarla gönül köprüleri kurdular. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, “Engellileri hayatın içine katıyoruz. Tire’yi engelsiz kent yapacağız” dedi.

Tanrıseven: “Tire, Engelsiz Kent olacak”

Her yıl 10 – 16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası etkinlikleri Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katılımıyla Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bahçesinde gerçekleştirildi. 

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Engelliler Derneğinin Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan etkinlikler, Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bahçesindeki programla devam etti. Etkinliklere Kaymakam Tanrıseven’in yanı sıra Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu, Akparti İlçe Başkanı Selman İçelli, kurum amirleri, vatandaşlar, veliler ve öğrenciler katıldılar.

TANRISEVEN “ENGELLERİ SEVGİYLE AŞABİLİRİZ”

Kaymakam Tanrıseven yaptığı konuşmada, toplumun her kesiminin engelli bireyleri toplumun önemli bir parçası olarak görmesi gerektiğini belirtti. Tanrıseven şunları kaydetti: “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için yoğun çaba içerisindeyiz. Engelli vatandaşlarımızın yanında olarak onları mutlu edebiliriz”

“TİRE ENGELSİZ KENT OLACAK”

“İki yıldan bu yana İlçemizde Engellilere yönelik programlar ciddi bir biçimde arttı. Engellileri önemsiyoruz. Engellileri evinden çıkarıp hayatın içine katıyoruz. Eğitimle, engeller aşılıyor. Kaymakamlık, resmi kurumlar ve Belediye hep birlikte Tire’yi engelsiz kent yapmak için çalışıyoruz.”

GÖSTERİLER İLGİYLE İZLENDİ

Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırlayıp sundukları folklor gösterileri, şiirler, şarkılar, ritim gösterileri ve birçok sunum engelli öğrenciler ve onları her zaman destekleyen öğretmenleri tarafından birlikte icra edildi. Gösteriye katılan öğrencilerin coşkuları ve mutlulukları görülmeye değerdi. Gösterilere vatandaşlar da alkışlarıyla eşlik ettiler. 


TANRISEVEN’E SARILAN ÖZEL ÖĞRENCİ DUYGULANDIRDI
Gösterilerin içerisinde özel bir öğrencinin Kaymakam Tanrıseven’e çiçek takdimi sırasında sarılması Kaymakam Tanrıseven ve programa katılanları duygulandırdı. Tanrıseven etkinliğin ardından gösterilere katılarak emek veren öğrenci ve öğretmenlere başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 PROJE VE SERGİ STANDLARI GEZİLDİ

Gösterilerin sona ermesiyle Kaymakam Tanrıseven tarafından sergi ve TÜBİTAK 4006 proje stantlarının açılışı yapıldı. Sergide özel öğrenciler tarafından yapılan resimler, çeşitli elişi örnekleri ve süs bitkileri sergilendi.  Engellilerin eserleri sergiye katılan vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol Uçar
Senol Uçar - 9 ay Önce

Protokolde oturmuyor diye CHP ilce bsk ve yönetimini saymamaniz gazetecilikte nasıl bir açıklama getirir

gurselkizil
gurselkizil - 9 ay Önce

Stadabaskaisimbulamadinizmi

SIRADAKİ HABER

banner221