Kültürler, Tire’de ot yemekleri festivalinde buluşacak

2018 yılında iki büyük organizasyona ev sahipliği yapan Tire Belediyesi üçüncüsü için kollarını sıvadı.

Kültürler, Tire’de ot yemekleri festivalinde buluşacak

İlk olarak bölgenin en geniş katılımlı 18.Tire Deve Güreşlerini sonrasında ise 1. Hamsi Şenliği'ni gerçekleştiren Tire Belediyesi' nde sıradaki festival ise "Tire Giritliler Buluşması ve Ot Festivali " olacak.

Tire Giritliler Buluşması ve Ot Festivali 1 Nisan pazar günü Gölet Şenlik Alanında gerçekleştirilecek. Etkinlikler için Gölet Şenlik Alanında dev sahne kurulacak. Festival kapsamında Tireliler ve Giritliler gün boyu eğlenceye doyacak . Çeşitli halk oyunları ekiplerinin gösterilerini sunacağı festivalde yerel sanatçılar ve müzik grupları da sahne alacak.  Tireli ünlü akerdeon sanatçısı Muhammer Ketencoğlu da birbirinden güzel balkan ve ege müziklerini misafirler için söyleyecek.

Birbirinden hünerli ellerin Girit ve Tire yemekleri kategorisinde yarışacağı festivalde Tire Belediyesi tarafından ücretsiz keşkek ve pilav dağıtımı yapılacak .

Çevre il ve ilçelerden yoğun katılımın beklendiği festivalde stantlar da yer alacak . Tireli üreticilerin organik ürünleri, Tireli ustaların el sanatları, çeşitli derneklerin hediyelik esya stantları, bir çok kooperatif ürünleri açılacak stantlarda yer alacak . Stant başvuruları Tire Belediyesi Kültür Müdürlüğü' ne yapılacak .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256