Ticaret Odası’ndan uyarı: İtibar etmeyin

Tire Ticaret Odası KOSGEB sorumlusu Sibel Ergi uyardı; “KOSGEB Danışmanlığı adı altında KOSGEB kurslarıyla alakalı tarih veya periyod belirten kişilere itibar etmeyin. Her türlü bilgi için Tire Ticaret Odası’na ulaşabilirsiniz.”

Ticaret Odası’ndan uyarı: İtibar etmeyin

Ercan ÇELİK

Son yıllarda girişimcilerin, hayallerindeki işlerini kurma noktasında büyük faydalar sağlayan KOSGEB, Tireli vatandaşlar tarafından da ilgiyle takip ediliyor. KOSGEB’in Tire’de belirli periyodlarda düzenlediği kurslara çok sayıda girişimci adayı katılım gösteriyor.

Tire Ticaret Odası KOSGEB Sorumlusu Sibel Ergi, yaptığı açıklamada, “Girişimci adaylarından gelen şikayetler doğrultusunda bazı kişilerin danışmanlık adı altında  KOSGEB süreciyle ilgili, vatandaşlara farklı tarihler verip, projenin KOSGEB’ten destek alabilmesi için kendilerinin yardımcı olabileceğini belirttiklerini duyuyoruz. KOSGEB Kurslarıyla ilgili tüm detaylar, Tire’de, Tire Ticaret Odası, KOSGEB ve İşkur tarafından belirlenmektedir.  KOSGEB kurslarıyla ilgili her türlü konuda vatandaşlarımız, Tire Ticaret Odası’na başvurabilirler. Bunun dışında, kurs periyodları ve diğer detaylarla ilgili yanlış bilgi vererek vatandaşları yanıltan kişilere itibar edilmemesi gerekiyor.” Dedi.

Yine bu gibi kişilerin danışmanlık adı altında, projenin KOSGEB’ten geçmesi noktasında yardımcı olabileceğini belirttiklerini söyleyen Ergi, böyle bir şeyin mümkün olmadığını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER