Krone, yatırımlarına devam edecek

Treyler devi Krone Türkiye’de yatırımlarına devam edecek…

Krone, yatırımlarına devam edecek
Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Türk halkının iradesiyle demokrasinin Türkiye’de güvence altına alınacağından emin olduklarını belirterek “Türkiye yabancı yatırımcılar için en güvenilir ülkelerden biri. Yeni yatırımlar yapacağız” dedi.

Yabancı ekonomistlerin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ekonomik anlamda yaratmak istedikleri puslu havaya en güzel yanıt Treyler sektöründe bir dünya devi olan Krone’den geldi. Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Türk halkının iradesiyle demokrasinin Türkiye’de güvence altına alınacağından emin olduklarını belirterek “Türkiye yabancı yatırımcılar için en güvenilir ülkelerden biri. Yeni yatırımlar yapacağız” dedi. 

“EN BAŞARILI YILIMIZI GEÇİRDİK”
Türk halkının darbe girişimi akşamı sokaklara dökülmesinin ve darbeye karşı durmasıyla demokrasi adına ne kadar bilinçli olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Akgün, “Gelecek için ümitliyiz. 2016 kritik bir yıldı. Terör olayları ve Rusya ile yaşanan uçak krizi bunlardan bazıları. Sektörümüz benzer unsurlardan olumsuz etkilenmesine karşın Krone olarak en başarılı yılımızı geçiriyoruz. 2015’te, iç ve dış piyasaya bin 248 adet araç satmamıza rağmen, 2016 yılının Temmuz sonu itibarı ile bu rakam şimdiden toplam bin 229’a ulaştı. Potansiyeli oldukça büyük olan Türkiye’de kalıcı olmayı bir yana bırakın daha da büyümek istiyoruz. Türkiye pazarına, piyasasına ve ekonomisine inanıyoruz. Gebze’de, satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci el operasyon merkezi olarak hizmete giren Krone Center’den sonra şasi ve komponent üretimi alanında ikinci önemli yatırımımızı yine Tire’de yapacağız. Çevremizdeki tedarikçilerimizle de çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


“İntermodal taşımacılık gelişecek”
Türkiye’deki taşımacılık pazarının son yıllarda gelişme kaydettiğini anlatan Akgün, “Mevcut potansiyel çevre ülkelerdeki bazı sıkıntılar nedeniyle tam olarak kullanılamadı. Türkiye’de 1 çekiciye ortalama 1 treyler, Avrupa’da ise 1 çekiye 3 treyler düşüyor. Bu da gösteriyor ki, ‘intermodal taşımacılık’ henüz başlangıç aşamasında. Nakliye pazarının hızla gelişmesini bekliyoruz. Avrupa’nın ekonomik, Ortadoğu’nun siyasal durumu iyileşirse, inanılmaz bir transit koridor oluşacak. Nakliyecilik alanında doğru yolda olduğumuzu düşünüyoruz. Krone olarak, 5-10-15 yıllık planlamalar yapıyoruz. Hem Türkiye, hem de Ortadoğu pazarının büyümesini bekliyoruz. Almanya’nın yanı sıra, Avrupa, Orta ve Kuzey Afrika ve Tanzanya’ya buradan araç gönderiyoruz” şeklinde konuştu.

“Binali Yıldırım sektörün sorunlarını yakından biliyor”
Akgün şöyle devam etti. “15 Temmuz’da, Türkiye büyük bir tehlike atlattı. Bunu da, birlik ve beraberlik ruhu içinde, toplumsal bütünleşmeyle aşıp, yurt dışındaki yatırımcıya iyi ve sakince anlatmak gerekiyor. Yabancı yatırımcının korkmaması önemli. Atılan siyasi adımlar sektör için oldukça anlamlı. Başbakan Binali Yıldırım’ın ise Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelmesi bizim için çok ciddi bir avantaj. Nakliye sektörüne ve ona bağlı sanayinin sorunlarını yakından biliyor. Doğru hamlelerle sektörün önünü açacağına eminim. Tire’de, 2017 yılı ilkbaharında hizmete girmesini planladığımız yeni fabrikamızın açılışına Başbakanımız Binali Yıldırım’ı davet edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223