İş Kuracaklar, bu fırsatı kaçırmayın!

Kendi işini kuracak, KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğinden (hibe ve kredi) yararlanmak isteyen 30 kişiye yönelik, Tire Ticaret Odası “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleyecek.

İş Kuracaklar, bu fırsatı kaçırmayın!


Geliştirilen bu proje kapsamında; iş fikrine sahip girişimcilere 70 saat sürecek girişimcilik eğitimleri ile; Yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesi, Girişimciliğin desteklenmesi, Girişimciliğin yaygınlaştırılması Başarılı işletmelerin kurulması ve Tire’de bu fikrin istihdam açısından desteklenmesi amaçlanmaktadır.
 
KOSGEB’in içeriğini belirlediği temel seviye eğitim modüllerinden oluşan girişimcilik programına 30 girişimci adayı katılacaktır. 14.06.2016 – 24.06.2016 tarihleri arasında (9 eğitim günü) yapılacaktır. 

Eğitimin hedef kitlesi; en az ilköğretim mezunu 18 yaş üzeri kişilerdir. Girişimcilik programına katılacaklar, eğitim durumları, mesleki deneyimleri, mali yeterlilikleri gibi kriterlere bakılarak belirlenir.  Girişimcilik programından daha önce yararlanmış kişiler, bu eğitime tekrar katılamazlar.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak isteyenlerin 03.06.2016 – 13.06.2016 tarihleri arasında Tire Ticaret Odası’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan girişimciler 13 Haziran Pazartesi günü Tire Ticaret Odası Konferans Salonunda saat 10:00 – 17:30 saatleri arasında yapılacak mülakatlara katılacaklardır.

Girişimcilik eğitimlerinde, katılımcılara, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilecek, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yaptırılacak, iş planı kavramı ve öğeleri anlatılacak ve bunların pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları düzenlenecektir. Katılımcılara İŞKUR tarafından katıldıkları her kurs günü için 20,00 TL Cep Harçlığı ödemesi yapılacak olup Kurs boyunca GSS primleri ödenecektir.

Uygulamalı Girişimcilik eğitimini tamamlayarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımı Belgesi” alan katılımcılar kendi işini kurduğu takdirde, KOSGEB mevzuatı çevresinde “Yeni Girişimci Desteği”ne başvurma hakkı kazanır. Yeni Girişimci desteğine hak kazanan girişimciler 50.000 TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz), 100.000 TL’ye kadar sabit yatırım desteğinden (geri ödemeli) yararlanabilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221