banner277
banner264

Öğretmenler maske üretimine başladı

Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 16 Nisan Perşembe gününden itibaren koronovirüs salgını dolayısıyla çokça ihtiyaç duyulan maske üretimine başladı.

banner288
Öğretmenler maske üretimine başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında "Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri"nin üretim kapasitesi harekete geçirilip temizlik ve dezenfeksiyon ürünlerinden maskeye, tek kullanımlık önlük ve tulumdan yüz koruyucu sipere kadar çeşitli ürünlerin seri üretimine geçildi.

Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarımı ve El Sanatları Bölümleri öğretmenleri de maske üretimi çalışmalarına başladı. Tire Kaymakamlığı'nın desteğiyle temin edilen malzemelerle dikim çalışmalarına başlayan öğretmenlerimiz ilk etapta toplam 10 bin maske dikecek. Haftalık 1000 ile 1500 arası maske dikilmesi hedefleniyor. Dikilen maskeler Tire Kaymakamlığı'na ihtiyaç olan yerlere dağıtılmak üzere teslim edilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bşk
Bşk - 1 ay Önce

Tebrik ederim. Örnek bir çalışma ...tabiki imkanlar olduğu sürece....destek şart....iş adamları bilhassa Tire kutsan mtlaka yardımçı olması lazım.....ilgilelere

SIRADAKİ HABER

banner274