banner277
banner264

Halk Eğitim’den Doğa Dostu Pazar Poşeti

Tire Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi (HEM), doğa dostu kendi pazar torbasını üreterek satışa sundu.

banner288
Halk Eğitim’den Doğa Dostu Pazar Poşeti

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, çevreye duyarlı proje için Halk Eğitimi Merkezi Yöneticilerini tebrik etti.
7153 No’lu Poşet Kanunu olarak da bilinen Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarında yapılan değişikliklerin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 1 Ocak 2019 itibariyle yürürlüğe giren ücretli poşet uygulaması market ve pazarlarda uygulanmaya başlandı. Tire Halk Eğitimi Merkezi de bu çalışmaya destek olarak geleneksel motiflerden oluşan şık ve otantik kendi bez çantasını üretti ve tüketicilerinin beğenisine sundu. 
 

NAYLON POŞET YERİNE TİRE MOTİFLİ BEZ PAZAR ÇANTASI
İlk etapta 500 adet olarak üretilen bez çantalar vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven ve HEM yetkilileri, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret ederek projelerinin detaylarını anlattı. 
 

KAYMAKAM TANRISEVEN’DEN TEBRİK

Kaymakam Tanrıseven, çevreye duyarlı bu güzel çalışma için Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven ve özel öğrencileri tebrik etti. Tanrıseven, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu anlamlı çalışmaya hem kurumsal hem de kişisel her türlü desteği vereceğini ifade ederek, kendini ziyarete gelen heyete Salı Pazarında ve şehrin muhtelif yerlerinde stant açmaları tavsiyesinde bulundu. 
Güven ve beraberindekiler Kaymakam Tanrıseven’e projelerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek makamdan ayrıldılar. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274