Başköy İlk ve Ortaokulu’nda bu bahar başka geçecek

Yürüttüğü sosyal projelerle adından sıkça söz ettiren Başköy İlk ve Ortaokulu dolu dolu geçecek bir bahar mevsimine hazırlanıyor.

Başköy İlk ve Ortaokulu’nda bu bahar başka geçecek

Tire’ye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Başköy İlk ve Ortaokulu her yıl olduğu gibi bu yıl da bahar ayını dolu dolu geçirecek. Kızılay Kurumuna kan bağışıyla başlayacak olan Bahar etkinlikleri sırasıyla Mangala Turnuvası, Satranç Turnuvası, Bisiklet Şenliği ve Tubitak Fuarı gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak.

MANGALA TURNUVASI

Küçük Menderes Havzası genelinde ilkokullar arası düzenlenecek olan Gelenekten geleceğe Mangala Turnuvası 14 Mart’ta Başköy İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleşecek. Başköy ve Eskioba Okulları tarafından düzenlenen Mangala Turnuvası’na çok sayıda öğrencinin katılması bekleniyor.

PARA ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI

Bu yıl Başköy’de yeni bir ilk yaşanacak. Tire’de ilk defa düzenlenen para ödüllü satranç turnuvası Başköy’de gerçekleştirilecek. Başvuru ücreti bulunmayan turnuva 13 ve 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Satranç Turnuvası’nın toplam ödülü ise tam 2100 TL

TİBİT İLE BİRLİKTE BİSİKLET TURU

“Heybemde kitap var” sloganıyla düzenlenen bisiklet turunda ise okul kütüphanesine kitap bağışlanması hedefleniyor. 28 Nisan’da Tire Başköy arası 25 kilometrelik bir parkurda düzenlenecek olan bisiklet turunun ardından halk oyunları gösterisi düzenlenecek. 3 Mayıs’ta ise 1 gün sürecek olan Tubitak Bilim Fuarı düzenlenecek         

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER