Başkan Çiçek Öğrencilerle Buluştu

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek , Boğaziçi Lisesi meslek tanıtım paneline katılarak, öğrencilerle buluştu . Tire Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşen panelde Başkan Çiçek, Yunus Özfırat gibi başarılı bir idareci ve öğretmenlere sahip olduğu için öğrencilerin şanslı olduğunu ifade etti .

Başkan Çiçek Öğrencilerle Buluştu

Başkan Çiçek konuşmasını şöyle sürdürdü :

Her ne kadar önümdeki yazıda belediye başkanı yazsa da aslında ben bir öğretmenim. Eğitimden hiç kopmadım. Evinde çoğunluğu matematik kitaplarından oluşan zengin bir kütüphanem var. Arada komşu çocukları gelir çözemediği soruları cözdürür. Matematik olmazsa olmazdır , matematiği çözerken kullandığınız mantık silsilesi sayesinde hayatta karşılaştığınız problemleri de kolayca çözümleyebiliriz . Matematik insanın ufkunu açar.Bu yüzden mutlaka ama mutlaka hayatınızda matematiğe yer verin ve meslek hayatınızı ona göre şekillendirin. Ben matematiği hayatımın her alanında kullanıyorum. Belediyeyi de matematik bilgimle yöneltiyorum. Belediyeyi , işletmeleri yönetmek matematik işidir. Bugün 30 ilçe arasında sıfır borca en yakın belediye biziz. Bu da başlı başına hesap kitap işidir .

KİMLER KATILDI ?

Boğaziçi Lisesi'nin meslek tanıtımına katılan diğer isimler ise, Dr. Sencer Küçük, Eczacı Aytaç Gürbüz , Inşaat mühendisi Mehmet Çapkan, Diyetisyen Zeynep Filiz, Fizik tedavi uzmanı Cihad Sazcı, Diş hekimi Elvan İncekara, Makine Mühendisi Ayça Bozkurt, Mimar Vural Atış , Veteriner Hekim Şakir Bozdoğan oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER