banner277
banner264

Alkışlar, Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine

Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri "Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında ihtiyaç sahibi bir teyzenin evinin küçük bakım ve onarımını yaparak onu mutlu ettiler.

banner288
Alkışlar, Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine

Tire’nin güzide meslek okullarında biri olan Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (Kız Meslek Lisesi) 8 öğrenci ve 4 öğretmenden oluşan bir ekip, "Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında ihtiyaç sahibi bir teyzeye yardımcı olarak onu mutlu etti. 
Okul bünyesinde eğitim veren Moda Tasarımı ve El sanatları ve Ev Tekstili öğrencileri ev için perde ve giysi dikerek katkıda bulundular. Öğrenciler, yaşlı teyzenin evinin temizliğini, tertip düzenini yaparak güzel görünmesini sağladılar. Bu çalışma ile hoşgörüye, saygı ve sevgiye sahip olan öğrenciler toplumsal duyarlılığı arttırmış oldular.
Etkinlikle ilgili bilgi almak için görüştüğümüz okul müdür vekili yapılan projeden bahsederek öğrencileriyle gurur duyduğunu, çok güzel işler meydana getirdiklerini söyledi. Bu projeyle toplumsal duyarlılığa dikkat çekmek istediklerinin altını çizerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274