Tireli gençlerin fark yaratan İzmir gezisi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata konulan “Şehirler, Kültürler ve Yörelerimiz” adlı proje kapsamında, Tireli gençler İzmir’e unutulmaz bir gezi düzenledi. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleşen ve ücretsiz gezide gençlere milli, kültürel ve doğal noktaları gördü.

Tireli gençlerin fark yaratan İzmir gezisi
banner231


Gençlerin yaşadıkları kentlerin ve illerin doğal, kültürel ve sosyal önemini daha iyi anlamaları, güzelliklerini görebilmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Şehirler, Kültürler ve Yörelerimiz” adlı proje kapsamında Tire İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi tarafından İzmir il merkezi gezisi tertip edildi. Tüm masrafları Bakanlık tarafından karşılanan geziye iki büyük otobüs dolusu genç götürüldü.


GEZİLERİN DEVAMI GELECEK
Tire Gençlik Merkezi personelinin de eşlik ettiği gezide 14-29 yaş arası gençler, İzmir’deki milli, askeri, tarihi, doğal ve kültürel öneme sahip noktalara ve mekanlara gitti ve önem arz eden bu alanları ve oralardaki objeleri ve canlıları yerinde gördü. Gezilen yerler arasında; Piri Reis Gemi Müzesi, Donanmaya ait TCG Ege gemisi, Çiğli’de bulunan Hayvanat Bahçesi gibi noktalar vardı. Günü birlik gelişen ve gençlerin büyük keyif aldıkları gezilerin devamının olacağı, isteyen tüm gençlerin başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223