Tire Polisinden örnek uygulama

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, Yaz Kur’an kursuna katılan öğrencilere camilerde trafik dersi veriyor.

Tire Polisinden örnek uygulama

Ergün ÇELİK

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Büro Amirliği sıradışı bir projeye imza attı. Polis, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan Yaz Kur’an Kursu’nda okuyan öğrencilere Camilerde trafik konulu eğitimler veriyor. Yaz boyu sürecek olan eğitim seminerlerinde öğrencilere bir yandan trafik kuralları ve trafik güvenliğiyle ilgili eğitimler verilirken diğer yandan polis ve halk diyaloğu konusunda önemli bilgiler veriliyor. Eğitmen Trafik Polis Memuru Evren Sarigan tarafından verilen eğitimlerde öğrenciler trafikle ilgili merak ettikleri her şeyi polis amcalarına sorarak öğreniyor. Gelişen dünyanın en önemli unsurlarından biri olan trafik konusunda bilinçli nesiller yetiştirmeye yönelik başlatılan uygulamayla ilçe genelindeki tüm Yaz Kur’ân Kursu öğrencilerine ulaşılması hedefleniyor.

 “AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tire İlçe Emniyet Müdürü Engin Tetik, geleceğin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin temel trafik eğitimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirtti. Bu uygulamayla trafikte bilinçli nesiller yetiştirileceğini ifade eden Tetik, “Ağaç yaşken eğilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 03:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223