banner277
banner264

Tire'de öğrencilere yönelik Afet Bilinci ve Farkındalık Semineri

Tire'de ortaokul ve lise öğrencilerine" 1-7 Mart Deprem Haftası" nedeniyle Afet Bilinci ve Farkındalık semineri verildi.

Tire'de öğrencilere yönelik Afet Bilinci ve Farkındalık Semineri

Tire Arama Kurtarma Eğitim Derneği (TAKED) ve İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün işbirliği ile ortaokul ve lise öğrencilerine " 1-7 Mart Deprem Haftası" nedeniyle Afet Bilinci ve Farkındalık semineri  verildi. 
Seminere başlamadan önce TAKED yönetim kurulu üyesi İlhan Ersöz TAKED hakkında kısaca bilgi verdi. Ersöz," TAKED, 10 Ekim 2018 tarihinde 21 kişilik kurucu üye ile kurulmuştur. Tamamen gönüllülük esasına göre, arama, kurtarma ve eğitim derneğidir. Şu anda mevcut üye sayımız 42 kişidir. Misyonumuz,  her türlü doğal afet , özel etkinlik, kazalar, acil arama kurtarma, ihtiyaç duyulan her türlü vakalara müdahale etmektir. Vizyonumuz, doğal afet öncesi bilgilendirme, ilk yardım ve eğitim çalışmalarında bulunmak, doğal afet sonrası yurt içi ve yurt dışında kurtarma ile yardım çalışmalarında bulunmak  ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermektir." dedi.
Seminerde, İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak görevli  olan Ali Keşanlı ve Adem Eşiyok, doğal afetler ve korunma yöntemleri hakkında bilgiler verirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında İtfaiye  personeli ve aynı zamanda TAKED üyesi olan Hacı Ahmet Kırtaş ise itfaiye ve yangın tüpü kullanımı hakkında bilgiler verdi.
İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde görevli  Arama Kurtarma Teknisyeni Ali Keşanlı, "AFAD, artık afete hazır gönüllü gençler, afete hazır aile, afete hazır iş yeri,afete hazır okul istiyor. Neden istiyor? Çünkü ülkemiz %98 deprem kuşağında yer alıyor ve %96 deprem riskiyle yüz yüzeyiz. Afetler öncesi, afetler sırası ve afetler sonrasında yapmamız gereken çalışmaları anlatarak toplumumuza afet bilincini aşılamak istiyoruz dedi."
Seminer sonunda TAKED Başkanı Elvan Demirtaş," 1-7 Mart haftası nedeniyle düzenlemiş olduğumuz afet bilinci ve farkındalık semineri için öğrencilerimizle bir araya gelmemizi sağlayan Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven'e teşekkürü bir borç bilirim. Buradan Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Belediye Kültür Salonu'nu kullanmamıza açtığı için Belediye Başkanımız Tayfur Çiçek'e de teşekkür ederim. İzmir'den öğrencilerimize eğitim vermek için gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde görevli  olan Arama Kurtarma Teknisyenleri Ali Keşanlı ve Adem Eşiyok'a, üyemiz ve itfaiye personeli olan Hacı Ahmet Kırtaş'a teşekkür ederim." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276