Öğretmen mülakatları huksuzdur

Bağımsız Eğitim Sen İzmir İl Başkanı Resül Kara, öğretmen mülakatlarının hukuk dışı olduğunu ifade etti.

Öğretmen mülakatları huksuzdur
banner231
Ercan ÇELİK

Bağımsız Eğitim Sen İzmir İl Başkanı Resül Kara’nın yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;            

“Öğretmen alımları da sanki OHAL kapsamında yapılıyor. Öğretmen mi alınıyor, biatçi mi belli değil.  Gençlerimiz, çuvallarla para dökerek, gecesini gündüzüne katarak okuttuğumuz gençlerimiz bütün kabiliyet sınavlarını başarıyla geçsinler, sonra sen onlara meslekle, davranışla, sosyal hayatla hiç ilgisi olmayan saçma sapan sorularla sırf dünya görüşleri sana uymuyor, senin yandaş sendikana üye olmayacak diye ele, işsiz bırak, aşsız ve yuvasız bırak.  Peki, bunun hesabı eğer inanıyorsanız size bir gün bir yerlerde sorulmaz mı sanıyorsunuz? Yazık hem de çok yazık. LİYAKAT teranesiyle gençlerimizin ömürlerinin heba edilmesinin ölçüsü onları eleyenlerse eğer, onları kim liyakat sınavına tabi tuttu?  Böyle bir uygulaması oldu mu bu güne kadar devletimizin veya bakanlıkların? Olmadığı belli. Çünkü Komisyonun yaptığı uygulamadan, sorduğu soruya kadar onların o makamlara layık olmadığı gün gibi ortadadır.
          Ne demek REİS denince kim aklınıza geliyor? Bulunduğum çevreden bu sınava katılan olduysa şayet kuvvetle muhtemeldir ki benim adımı vermiştir. Çünkü yıllardır çevremdeki insanlar bana reis diye hitap eder. Her köyde, beldede, mahallede hatta sokakta reis diye hitap edilen mutlaka birileri vardır. Böyle saçma bir soru olabilir mi? Elbette olamaz, zaten bu soru da komisyonda bulunanların bilgi ve kültür seviyelerini ve liyakat ölçütlerini ortaya koymaktadır. Liyakat ve donanıma göre öğretmen alımı bu sorular ile mümkün olabilir mi? 

AKILLANMAYACAK MISINIZ?
         Akıllanmayacak mısınız? Kul hakkı yiyerek bir yerlere getirdiğiniz FETÖ/PDY çetesi hem sizin hayatınızı, hem de milletin varlığını kastedeli daha kaç gün oldu? Şimdi yine birilerinin hakkını yiyerek birilerini iş başına getirmenizin ileride yine size kastetmeyeceğinin garantisini size veriyor mu bari bu defaki iş başına getirdikleriniz? 
         Liyakat sınavına tabi tutuyorsunuz,  peki güvenlik soruşturmasından ne haber? Bence galiba siz yine kendi ayağınıza sıkıyorsunuz! Yapmayın bunu sayın yetkililer birilerinin hakkını gasp ederek bir yerlere gelmeye alışanlar yarın sizin hakkınızı da gasp ederek sizin yerinize gelmek isteyeceklerdir, bu doğanın yasasıdır. Bari bu yasayı değiştiremeyeceğinizi bilin.

BU MİLLETE YAZIK EDİYORSUNUZ
        Herkesin sizin gibi düşünmesi yaratılışlık gayesine aykırı bir kere, insanlar renkleri ve cinsleri nasıl farklıysa düşünceleri ve algıları da farklı olarak yaratılır. İlla herkesin sizin dünya görüşüne sahip olmasını istemeniz baştan bir kere Tanrıya şirktir. Sizin gibi düşünen veya sizin gibi düşünmeye mecbur ettiğiniz insanlara iş ve aş vererek diğerlerini işsizliğe, aşsızlığa mahkûm etmeniz bence Tanrıya ve Kula karşı işlenen en büyük suçtur. İnsan onuruna yakışmayacak bir davranıştır. Şimdi kalkıp nasıl adaletten bahsedebileceksiniz? Nasıl hak ve hukuktan bahsedebileceksiniz? Bu şekilde davranarak ülkede keskin kutuplar oluşturuyorsunuz da farkında bile değilsiniz beyler. Bu şekilde davranarak bizim çocuklarımızı yazık ediyorsunuz, milletimin geleceğini karartıyorsunuz, bu topraklara ihanet içine giriyorsunuz beyler? Tanrı sizi ıslah etsin!

FARKINDA MISINIZ?
         Mülakat masalarının başına kurulan kurul üyeleri; Kul hakkı yediğinizin, toplumu ayrıştırdığınızın, insanları zulmettiğinizin, Hâkimiyet-i milliyeyi hiçe saydığınızın, Devletimizi güç duruma düşürecek uygulamalar içerine girdiğinizin, Tanrıya şirk içerisinde olduğunuzun, asıl kendinizin liyakate sahip olmadığınızın farkın damısınız?

DİLEĞİMİZ
        Bağımsız Eğitim-Sen İzmir İl Teşkilatı olarak dileğimiz Milli Eğitim Bakanlığının bu haksız ve hukuksuz uygulamadan bir an önce çark etmesi ve bir defa da olsa tavsiyemizi kulak vermesidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223