Kur’an Kursu öğrencileri ‘hadis’leri kısa skeçlerle canlandırdı

Tire Yunus Emir (Kapalı İrim) Camisine “Yaz Kur’an-ı Kerim Kursu” için giden ilk ve orta okul öğrencileri, önceki gün kursu tamamladı. Kursa giden yaklaşık 25 öğrenci, kurs bitiminde aileleri için bir de kapanış etkinliği organize etti.

Kur’an Kursu öğrencileri ‘hadis’leri kısa skeçlerle canlandırdı

Öğrenciler, kurs hocası ve aynı zamanda Yunus Emir cami imamı hatibi İzzet Badak’tan öğrendikleri ışığında bazı hadisleri kısa kısa skeç oyunlarla canlandırdı ve bu şekilde camiyi dolduran ailelerine hadisleri canlandırma şeklinde anlattı. Çocukların hadisleri canlandırmasının ardından cami imamı Badak, hadisle ilgili olarak kısa bilgiler vererek açıklamalar getirdi.


“EN HAYIRLINIZ KUR’AN ÖĞRENEN VE ÖĞRETENDİR”
Tire Müftülüğü’nün düzenlediği 2017 yılı Yaz Kur’an Kursları çerçevesinde kendi camilerinde de  mahalle sakinlerinin çocuklarına bu yaz başta Kur’aı-ı Kerim okuma olmak üzere dini bilgilerin öğretildiğini belirten İzzet Badak, “Kursumuzda, ‘En hayırlınız Kur’an öğrenen ve öğretendir’ hükmü çerçevesinde eğitimlerimizi sürdürdük. Kursa katılan öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Kur’an okumaya başladı. Kur’an okumayı öğrenmeleri ve kursun tamamlanması anısına böyle bir etkinlik yapmak istediler. Aileleri ile bu mutluluğu paylaştılar. Ailelerinin desteği ile tavuklu pilav yaptırıldı. Yapılan tavuklu pilavı kursa gelen öğrencilerimiz, aileleri ve Cuma namazına gelen cemaat üyelerine ikram ettik. 60 günü aşkın süre devam eden bu yıl ki kurs dönemimizi bu güzel etkinlikle tamamladık. Tüm ailelerimize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223