Komisyon yeni sezonu planlamak için toplandı

Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 31 Ağustos Çarşamba günü. Ahi Evran Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenmiş olan İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Komisyon yeni sezonu planlamak için toplandı

Toplantıya; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Tire Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Tire Devlet Hastanesi Baş Hekimliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, İŞKUR Torbalı Hizmet Merkez Müdürlüğü, TOSBİ Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ile İlçemizdeki ilkokul, ortaokul ve lise dereceli okullarının temsilcileri katıldı.

Toplantı, ‘Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği’ çerçevesinde yılda 2 kez yapılan bir toplantı. Toplantıda, İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından yeni eğitim-öğretim yılında yapılacak ve yapılması istenen çalışma, uygulama ve eğitimler hakkında farklı kurum ve kuruluşlarının görüş ve önerileri alındı. Bu doğrultuda alınan karar, talep ve istekler dosyalanarak Vali başkanlığında toplanacak olan ildeki komisyona gönderilecek.

İlde yapılan benzeri üst komisyonda Tire ve diğer tüm ilçelerden gelen dosyalar ele alınacak ve oluşturulacak il dosyası Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili birimine gönderilecek. Yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili hamleler buna göre şekillenecek.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223