İzmir Sağlık Koleji’nden Meslek Kazandıran Bursluluk Sınavı

Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin düzenlendiği 8. sınıfların katılacağı, Meslek Kazandıran Bursluluk Sınavı 18 Mart Saat 14.00’de gerçekleşecek.

Velilerin Meslek Kazandıran Bursluluk Sınavı için okulun www.izmirsaglikmesleklisesi.com adresinden online kayıt yaptırabileceklerini belirten Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü A.Baki AKYÜZ,  18 Mart’ta gerçekleştirecekleri sınava yoğun ilgi olduğunu söyledi. Öğrencilerini lise yıllarından itibaren mesleğe hazırlayan Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, geleceğin sağlıkçılarını yetiştiriyor. Öğrencilerine İzmir’in hem devlet, hem de özel hastanelerinde staj imkânı sağladıklarını ifade eden Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü A.Baki AKYÜZ, "Öğrencilerimize, üçüncü sınıftan itibaren İzmir’in hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerinde staj imkânı sağlıyoruz. Üniversitelere deneyimli ve başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz. 36 öğretmenimizle özel dersliklerde yapılan eğitimlerimizin yanı sıra okulumuz öğrencilerinin birçok sosyal aktiviteye katılıp başarı göstermelerine de destek oluyoruz" diye konuştu.


24 Kişilik Sınıflar 
Bu yıl yoğun bir kayıt dönemi yaşadıklarına değinen Akyüz, "Öğrencilerimiz, 24 kişilik özel sınıflarda eğitim alıyorlar. Okulumuzun belirli bir öğrenci kapasitesi var ve bunun üstüne çıkmıyoruz.  Okulumuzdan mezun olan her öğrenci kolaylıkla üniversitelere yerleşiyor ya da meslek hayatına atılıyor. Akademik eğitim yapmayı arzu etmeyen öğrencilerin kısa sürede mesleğe yönelmesi açısından avantajlı bir eğitim hizmeti veriyoruz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 03:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221