Armada Türk Koleji, yeni eğitim sezonuna hazır

Tire’de ki eğitim hizmetlerini bundan böyle ‘kolej’ statüsünde sürdürecek olan Armada Eğitim Kurumları, yeni eğitim-öğretim sezonu öncesinde hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Armada Türk Koleji, yeni eğitim sezonuna hazır

Yeni eğitim-öğretim sezonuna büyük oranda hazır olan kurumda şu günlerde tatlı bir heyecan hakim. 
‘Anaokulu’, ‘İlkokul’ ve ‘Ortaokul’ kategorilerinde özel eğitim hizmetleri vermeye başlayacak olan “Armada Türk Koleji” yeni eğitim-öğretim yılı öğrenci kayıtlarını almaya başladı. Okulun eğitim alanında tecrübeli kurucuları, tüm Tirelilere erken kayıt avantaj ve kolaylıklarından faydalanmaları çağrısında bulundu.


KAYITLAR SÜRÜYOR
‘Etüt Merkezi’ olarak eğitim 2014 yılında hizmetlerine başlayan ve kısa sürede verdiği kaliteli ve özverili eğitim hizmeti ile öğrencilerinin okullarda ve sınavlarda büyük başarılar elde etmesini sağlayan Armada Eğitim Kurumları, geçen yıl okul olarak yoluna devam etme kararı almıştı. Bu kararını hayata geçiren Armada Eğitim Kurumlarının kurucuları, “Armada Türk Koleji” adıyla kurdukları okulda (Kutsan Anadolu Lisesi yanı) yeni eğitim sezonu için kayıt alamaya başladı. 


ARMADA EĞİTİM KURUMLARINDAN TEOG SINAVINDA BÜYÜK BAŞARI
Geçen sezon eğitim verdikleri öğrencilerin TEOG Sınavındaki başarı oranını % 100 olduğunu belirten  Armada Eğitim Kurumları kurucuları, öğrencilerin kazandıkları okul türlerini de açıkladı. Buna göre öğrencilerin; 10’unun ‘fen liseleri’ (4 kişi Tire Fen Lisesi, 2 kişi Ödemiş Fen Lisesi, 2 kişi Denizli Fen Lisesi, 1 kişi Muğla Fen Lisesi, 1 kişi Aydın-Ortaklar Fen Lisesi), 1’inin ‘sosyal bilimler’ lisesi, 10’unun ‘Anadolu liseleri’, 4’ünün ise ‘meslek liseleri’ni kazandığı ifade edildi.


“BİR İNSAN GELİŞİR, DÜNYA DEĞİŞİR”
“Armada Türk Koleji” adıyla okul faaliyetlerine başlayan kurum, ‘anaokulu’, ‘ilkokul’ ve ‘ortaokul’ kategorilerinde eğitim hizmeti verecek. Elde ettikleri başarıyı daha da yükselterek daim kılmak ve hızlı şekilde yol almak gayesinde olan okul yönetiminin sloganı; “Bir insan gelişir, dünya değişir” şeklinde.
 

ARMADA TÜRK KOLEJİ’NİN AMAÇLARI
Okul kurucuları ve yöneticileri, ‘Armada Türk Koleji’nin hizmet amaçlarını, yetiştirecekleri öğrencilerin niteliklerini şöyle sıraladı; “Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim amaçlarında belirtilen niteliklere sahip, Bilimsel düşünen ve yaratıcı çözümler sunan, Bilgiyi üretime dönüştürebilen, Teknolojiyi gereksinimleri doğrultusunda etkin kullanabilen, Kendi bireysel öğrenme farklılıklarının bilincinde olan ve yaşam boyu öğrenebilen, Bir üst eğitim kademesi için gerekli akademik donanıma sahip, En az iki yabancı dil bilen ve yaşamında etkili bir şekilde kullanılabilen, Sosyal sorumluluk bilincine sahip, Toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığa erişmiş çözüm üretme bilincine sahip, Özgüveni yüksek, Empati kurabilen ve farklılıklara saygılı, Çevreye duyarlı, Yüksek ahlaklı, Mutlu, Dünya vatandaşı vizyonuna sahip bireyler yetişmektedir”.
 

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERDE DE ETKİLİ BİR OKUL
Armada Türk Koleji olarak sadece eğitim alanında değil; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da başarı istediklerini ve bu yönde birçok güzel etkinlik ve faaliyetleri okul bünyesinde gerçekleştireceklerini belirten Okul yöneticileri, bunlardan bazılarını; ‘Kitap Toplama Kampanyası’, ‘Yaşadığımız Şehri Tanıyalım’, ‘Tarihi Mekanları Ziyaret’, ‘Satranç Turnuvası’, ‘Resim Yarışmaları ve Sergileri’, ‘Halk Oyunları Etkinlikleri’, ‘Tiyatro Etkinlikleri’, ‘ Gezi Etkinlikleri’, ‘Ağaçlandırma, Doğa Gezileri ve Piknik Çalışmaları’, ‘Veli ve Öğrenci Seminerleri’ şeklinde sıraladı.
 

ÜNVEREN, OKUL VE VERİLECEK EĞİTİM HAKKINDA BİLGİLER VERDİ
Armada Türk Koleji’nin sahip olacağı fiziksel özellikler ve olanaklar ile verilecek olan eğitim ile ilgili olarak bilgiler de veren Okul yöneticileri, şunları belirtti: “Kurumumuz 2017-2018 eğitim öğretim sezonundan itibaren anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak eğitim faaliyetlerine devam edecektir. Birçok sosyal ve kültürel faaliyeti de programına dahil eden kurumumuz, İngilizce ve Almanca gibi yabancı dillerin yanında halk oyunları, bale ve satranç gibi faaliyetler de gösterecektir.
Özellikle okul sonrası etüt çalışmalarımızla öğrencilerimize büyük destek olunacaktır. Etüt merkezimizde uygulan aşağıdaki faaliyetlerimiz okul sonrasında kurumuzda devam edecektir.


•Sınıf ve branş öğretmenlerimiz tarafından konu tekrarları yapılacak ve yaptırılacaktır.
•Öğretmen gözetiminde ödevler öğrenci tarafından bitirilecek, pekiştirme amaçlı belli aralıklarla ev ödevi verilecektir.
•Öğrenci koçluğu hizmeti ile öğrencilerimizin kendilerini keşfedip geleceğini tasarlarken hayal ettiklerine tutkuyla bağlanmasına ve hayallerine ulaşmasına yardımcı olunacaktır.
•Görsel ve işitsel zekâ oyunları ile kişisel gelişime katkı sağlanacaktır.
•Çocuklarımızın modern dünyada daha iyi iletişim kurmalarına yardımcı olmak amacıyla İngilizce yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca okutulacaktır.
•Çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlanacaktır.


Okulumuz butik bir yapıya sahip olup sınıflarımız 16 kişiliktir. İlkokul ve ortaokul binamızda toplam 16 derslik, 1 adet fen ve teknoloji laboratuvarı, 1 adet görsel sanatlar atölyesi, 1 adet müzik odası, 1 adet kütüphane, 1 adet jimnastik salonu ve yemekhane bulunmaktadır. sınıflarımızda teknolojik destek amaçlı akıllı tahtalar ve projeksiyon cihazları kullanılacaktır. Anaokulumuzda ise 3,4 ve 5 yaş çocuklarına okul öncesi eğitim verilmektedir. Binamızda 4 adet derslik, 1 adet yemekhane, iç ve dış alanda oyun alanı ve oyun parkı bulunmaktadır. Okullarımız klimalı ve doğalgaz ısıtmalı kalorifer sistemine sahiptir. Daha detaylı bilgi vermek ve tanışmak amacıyla sizleri kurumumuza bekleriz. saygılarımızla.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223