Bayındır’da “su” bir varmış bir yokmuş…

Kızılcaova mahallesi sakinleri İZSU’nun ilçeye 6.8 milyon yatırım yapacağını açıklamasına rağmen meydana gelen arızalar nedeniyle uygulanan su kesintilerinden bezdiklerini söyledi

Bayındır’da “su” bir varmış bir yokmuş…

 

Bayındır’da, sık sık kesilen sular aboneleri canından bezdirdi. İZSU Genel Müdürlüğü’nün, ilçe genelinde eskiyen ve kaçaklara neden olan eski şebeke ve branşman hatlarını yenilemek için 6.8 milyon yatırım yapacağını açıklamasına rağmen meydana gelen arızalar nedeniyle su kesintileri devam ediyor. Yaklaşık bin 100 nüfuslu Kızlcaova mahallesi sakinleri, yetkililerin kendilerine her defasında arıza olduğunu söylediklerini ancak sorunun bir türlü giderilemediğinden yakındı. Kızılcaova’nın, Cumhuriyet sokağında ikamet eden vatandaşlar ise köy genelinde musluklardan sular aksa bile kendilerinin bazen günlerce su beklediğini söyledi.

 

“DEREDEN SU GETİRDİK”

Kurban Bayramı boyunca, plastik bidonlar içinde dereden traktörle eve su taşımak zorunda kaldıklarını ifade eden Serpil Sabancı (68) adlı ev hanımı, “Cumhuriyet sokaktaki evim köyün en üst bölümünde. Mahalleli olarak parasını ödediğimiz halde suya hasret kaldık. 3 gün suyumuz akıyorsa, 3 gün akmıyor. Bayram bize zehir oldu. Kirlenen çamaşırlarımızı bile yıkayamadık. Yetkililere söylediğimizde, ‘su boruları hava yapıyor’ veya ‘elektrik arızası var’ diyorlar. Sorunu kökünden çözmek yerine devamlı bahane üretiyorlar. Bazen köyümüzün yarısına su geliyor, diğer yarısına gelmiyor. Defalarca İZSU’ya başvurduk ancak bir türlü sorunumuzu çözemedik. Bitsin artık bu bitmeyen arızalar, canımızdan bezdik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221