Zabıta, pazarda etiket denetimi yaptı

Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Tire Salı Pazarında Etiket Denetimi Yaptı.

Zabıta, pazarda etiket denetimi yaptı

Zabıta ekipleri pazar denetimiyle son dönemde pazarlardaki fiyat dalgalanmalarına karşı fiyat-etiket kontrolü yaptı. Pazarda denetim yapan ekipler pazar yeri yönetmeliğinin 34. maddesinde yer alan etiketlerin tezgahlarda bulundurulmasını da sağladı.

Fiyat etiketi bulundurmayan pazarcılara uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, satılan her ürün üzerinde fiyat etiketi olması gerektiğini pazar esnafına ileterek tezgahlarda etiketsiz ürün satışına izin vermediler.

Denetimler sırasında eksiklikleri olan pazar esnafının uyarıldığını ve bilgilendirildiğini ifade eden Tire Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça “Denetimler sırasında pazarcı esnafımızı eksik oldukları konularda uyardık. Bu konuda bizlere destek olarak  uyarılar sonrası eksikliklerini gideren ve yönetmeliğe uygun hareket eden esnafımıza teşekkür ediyoruz. Yönetmeliğe uymayan esnaflar hakkında da gerekli cezai işlemler yapıldı. Denetimlerimiz eksiksiz devam edecektir. Vatandaşlarımız şikayet, istek ve taleplerini müdürlüğümüzün 0232 511 15 85 numaralı telefon numaralarını iletebilirler” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bşk
Bşk - 10 ay Önce

Sütün merkezi hergün bir yere miting yapılır.. 1 .ğün Bayındr
2 gün ödemiş.
3 gün Tire.
Kalite yağlı siüt bizde izmirde değil.....bu bakanlık ksnıl etmezse gçrmezde şeçimdr önmüze cıkmasınlar

Yusuf yesilbalkan
Yusuf yesilbalkan - 10 ay Önce

Belediye olarak hafta içinde kaldırımlara tezgah açan dukkanlarida denetleseniz iyi olacak insanlar kaldirimlardan yuruyemiyor

SIRADAKİ HABER