banner277
banner264

Üstü “Millet Bahçesi” altı otopark

Görkem Orucak’ın önergesiyle gündeme gelen Dört Eylül Stadyumu’nun “Millet Bahçesi” yapılması fikri, belediye meclisinde heyecan yarattı.

Üstü “Millet Bahçesi” altı otopark

Ercan ÇELİK

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Belediyesi Meclis Üyesi Görkem Orucak’ın, Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda verdiği önerge , Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Tüm Meclis üyeleri tarafından beğeni topladı.

Parti ayrımı yapmadan , siyaseti bir kenara bırakıp , el birliği ile Tire’ye nefes aldıracak proje, Ağustos ayı Belediye Meclisi’nde görüşülüp karara bağlanacak.

AK PARTİ’NİN SEÇİM VAADİYDİ

CHP’li genç meclis üyesi Orucak, önerisini şu şekilde sundu; “Hızla gelişen ve büyüyen tarihi kentimiz Tire’mizde , çağımızın hastalığı ‘’betonlaşma’’ya karşı Yeşil Tire dokusunun korunması amacıyla ; Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 2019 Yerel Seçim vaadleri arasında bulunan ve kullanım hakkı T.C Tire Belediyesi’ne ait olan ve atıl durumda bulunan Tire 4 Eylül Stadı’nın meclisimizde bulunan tüm saygıdeğer meclis üyelerinin de katkıları ve desteğiyle ; alt kısmı otopark üst kısmı millet bahçesi ve yeşil alan olmak üzere inşa edilmesini ve halkımızın kullanımına sunulmasını saygıyla arz ediyorum. T.C Tire Belediyesi Meclisi olarak gelecek nesillerimiz için önemli bir miras bırakmamız gerekmektedir. Bu projenin Yeşil Tire’mize ilerleyen zamanlarda derin bir nefes aldıracağına inancım tamdır. Yeşil Tire’mizde parti siyasetini bir kenara bırakarak, şehrimiz için fayda sağlayacak projelere imza atmak bizleri bu makamlara layık gören ve makamlarımızın asıl sahibi halkımıza borcumuzdur. Gereğinin ivedilikle yapılmasını ve çalışmaların bir an önce başlanmasını arz ederim.”

AK PARTİ DE SICAK BAKIYOR

Bu önergeyi  Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran memnuniyet ile karşıladı. Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyeleri’nden Mustafa Maltepe :’’ Tire için elimizi her zaman  taşın altına koyarız. Bu konuyu Ağustos meclisinde tekrar görüşelim diyerek iyi niyetlerini belli ettiler.

Dilek ve temennilerden sonra Belediye Meclisi Toplantısı sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275