banner277
banner264

Tire’de dezenfekte çalışmaları sürüyor

Tire Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Tire'deki ortak kullanım alanlarında çeşitli virüs ve enfeksiyon tehlikelerine karşı hazırlanan özel dezenfektanlar aracılığıyla tek tek hijyen kalitesini arttırma çalışması yürütüyor.

Tire’de dezenfekte çalışmaları sürüyor

Tire Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne  bağlı ekipler, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 yani kamuoyunda bilinen adıyla Coronavirüs gibi ölümcül sonuçlar doğurabilen salgınlara Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriter ve esaslar doğrultusunda temizlik ve dezenfektasyon işlemlerini hızlandırdı. Çalışmalar kapsamında bugün, İzmir Büyükşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri ve Tire Belediyesi Veterine İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Fatih Sultan Mehmet Parkı başta olmak üzere ailelerin yoğun kullandığı bölgelere dezenfektasyon çalışması yaptı. Bölgenin genel temizliğinin ardından hazırlanan özel karışımla vatandaşların temasta bulunabileceği her noktaya dezenfekte işlemi uygulandı.

“RİSKİ VE RİSKLİ ALAN SAYISINI AZALTMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, yaptığı açıklamada 'Halkın sağlık kalitesini arttırmak, toplu kullanım alanlarından yayılabilecek olası tehlikelerin önüne geçebilmek adına Sağlık Bakanlığınca belirlenen yönergeler doğrultusunda dezenfektasyon işlemlerinin aralıksız devam edeceğini belirtti. Başkan Duran, “Riski ve riskli alan sayısını azaltmak bizim bu süreçte en öncelikli görevimizdir. Çalismalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274