banner277
banner264

Tire Belediyesi’nde En Düşük Maaş 2 bin 200 lira oldu

“Sayın Kılıçdaroğlu’ nun Sözü Benim de Sözümdür.” Diyen Tire Belediye Başkanı Atakan Duran, belediyede en düşük maaşın 2 bin 200 lira olarak düzenlendiğini söyledi.

Tire Belediyesi’nde En Düşük Maaş 2 bin 200 lira oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “ 1Ocak 2019'dan itibaren CHP'li belediyelerin olduğu bütün yerlerde asgari ücret net 2 bin 200 lira olacak, bizim kazanacağımız belediyelerde asgari ücret ise net 2 bin 200 lira olacak" demişti.

“Parayı yerinde kullanırsanız, millet için, halk için kullanırsanız, cebinize atmazsanız, para her yerde yeter.” diyen Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Millet İttifakı, İYİ Parti ve CHP olarak birlikte kazandıkları Tire Belediyesinde uygulamaya başladı.

MAAŞLAR 2 BİN 200 LİRA OLDU

Tire Belediyesi çalışanları asgari olarak Nisan Ayı maaşlarını 2 bin 200 lira üzerinden alacaklar. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ; Ülkemizde mevcut asgari ücretin 2 bin 20 lira olduğunu dile getirerek Tire Belediyesi olarak çalışan belediye personeli emekçi arkadaşlarımıza en iyisini yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nisan ayı maaşları asgari 2 bin 20 lira değil, 2 bin 200 lira olarak ödenecek’’ dedi.

16 Mayıs‘ta Tire Belediyesinde Nisan Ayı Maaşları asgari 2 bin 200 lira olarak yatırılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276