Tire Belediyesi ilçeyi güzelleştirmeye devam ediyor

Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü park, refüj ve yeşil alanların yılın her döneminde bakımlı ve güzel görünümlü kalmaları amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Tire Belediyesi ilçeyi güzelleştirmeye devam ediyor


 

Sürdürülen çalışma kapsamında, Bedesten önü ve Adnan Menderes Bulvarı orta refüjünde çimlendirme yapılırken kaldırım kenarları ve refüjlerdeki yabancı otların temizliği de yapılıyor.

Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kış mevsimi öncesinde genel bakım ve budama çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesi, yağmur ve rüzgar gibi mevsimsel olaylardan etkilenmesi muhtemel ağaçlar ileride tehlike arz etmemesi için budanıyor. Ayrıca ilçe merkezinde bulunan turunç ağaçlarına da mevsimsel budama yapılıyor. 

TİRE'DE PARK SAYISI 62'YE ÇIKIYOR

Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler rutin işlerinin yanı sıra ilçeye bir park daha kazandırıyor. Günden güne büyüyen ve gelişen ilçede, ekipler Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek'in talimatıyla yeni bir park yapımı için kolları sıvadı. Parkın tamamlanmasıyla ilçe merkezindeki parkların sayısı 62 olacak. Kısa süre öncesinde çalışmaların başladığı, Kirazoğlu Sağlık Meslek Lisesi altında bulunan yeni parkın 1 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223