Ortapark’a özel tasarım geri dönüşüm sepeti

Tire Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında; ambalaj ve cam atıkların ardından pet şişeleri de ayrı toplamaya başladı.

Ortapark’a özel tasarım geri dönüşüm sepeti
Geçtiğimiz günlerde Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Tire’nin en işlek yerlerinden biri olan Cumhuriyet Meydanı’na pet şişelerin diğer atıklara karışmadan toplanabilmesi amacıyla Tire’nin belirli noktalarına pet şişe şeklindeki şık tasarımları ile dikkat çeken büyük boy sepeti yerleştirdi. Ortalama olarak 500 şişe kapasiteli sepetlere Tire vatandaşlar konulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi göstererek boş pet şişelerini sepete atmaya başladı.


GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ”
Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mutlu Sarayköylü, “Belediye olarak geri dönüşüme özel bir önem veriyoruz. Vatandaşlarımızdan ambalaj atıklarını ilçenin farklı noktalarında yer alan ilgili konteynerlere ve sepetlere atmalarını rica ediyoruz. Yerleştirmeye başladığımız pet şişe sepetlerinin çevre temizliği ve geri dönüşüm için önemli bir adım. Çevre temizliği ve geri dönüşüm açısından bir farkındalık yaratabileceğini düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221