banner277
banner264

Konak Belediyesi ile Tire Belediyesi Kardeşlik Bağlarını Güçlendirdi

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'u ziyaret etti.

banner288
Konak Belediyesi ile Tire Belediyesi Kardeşlik Bağlarını Güçlendirdi

Beraberinde İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kemal Sevinç, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nezih Özuyar, Cumhuriyet Halk Partisi Tire Belediye Meclis Üyesi Serhan Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Tire Belediye Meclis Üyesi Yalçın Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi Tire Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak, Cumhuriyet Halk Partisi Konak Gençlik Kolları Başkanı Orçun Atlaham eşlik etti. Bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirerek, Küçük Menderes'in gelişen ve hızla büyüyen ilçesi Tire'nin gelecekteki konumu değerlendirildi.

Turizmi hareketlendirecek çalışmalar öncelikli olmak üzere, Tire'nin tarihi ve kültürel önemi, Kooperatifçiliğin öncü şehri Tire'nin tarım ve hayvancılıktaki özel konumu, belirleyici ve etkileyici politikaları, gelişmekte olan sanayisi ve bir çok önemli konular üzerinde fikirler paylaşıldı.

Kardeş Belediyecilik kapsamında, gerek proje, gerek teknik bilgi konusunda etkileşimin yaşanacağı ifade edildi. İzmir'in merkezi olan Konak ilçesinin, K.Menderes'in kalbi olan Tire İlçesi ile ortak bir bağ kurulması hedeflendi. Azimli ve kararlı yönetim anlayışı ile yerel yönetimlerin, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verme doğrultusunda birlikte ortak hareket ederek, güç birliği yapılması belirtildi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’ dan kent ve belediye hakkında bilgi alan Başkan Salih Atakan Duran, “Konak Belediyesi ile işbirliği içerisinde olacağız. Güzel gelişmeler olacaktır. İlerleyen günlerde çok daha farklı gelişmeleri ve sonuçları her iki ilçede hissedeceğiz” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276