İZSU Tire’yi köy mü zannediyor?

Görevden alınan Müdür Muammer Özarslan’nın ardından İZSU Tire Şube Müdürlüğü “Tire Birimi’ne” dönüştürülerek, Kiraz ve Beydağ ile birlikte İZSU Ödemiş Şube Müdürlüğü’ne bağlandı.

İZSU Tire’yi köy mü zannediyor?

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin iş bilmezliği yüzünden Tire’nin cezalandırıldığını söyledi.İZSU’nun, Tire’de hayata geçirdiği yeni uygulamasına ilçe çapında tepki yağıyor. Görevden alınarak, İZSU Makine İkmal Tesisler Daire Başkanlığı Araç Sevk Şube Müdürlüğü’ne atanan Müdür Muammer Özarslan’nın ardından, İZSU Tire Şube Müdürlüğü “Tire Birimi’ne” dönüştürüldü. İlçe, son uygulama ile Kiraz ve Beydağ ile birlikte İZSU Ödemiş Şube Müdürlüğü’ne bağlandı. Hizmetlerin aksayacağı gerekçesiyle Ödemiş Şube Müdürlüğü’ne bağlanmak istemeyen vatandaşlar “İZSU Tire’yi köy mü zannediyor. Ödemiş’e bağlanmak istemiyoruz” diye tepki gösterdi. Kısa sürede çığ gibi büyüyen tepkilerin ardından sessiz kalmayan AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu ise Büyükşehir Belediyesi’nin iş bilmezliği yüzünden Tire’nin cezalandırıldığını söyledi. Tire Belediye Meclis Üyeleri ile muhtarların, Başkan Aziz Kocaoğlu’ndan Müdür Muammer Özarslan’nın görevine iade edilerek, Tire’nin tekrar İZSU Şube Müdürlüğü olarak hizmet vermesini isteyecekleri öğrenildi.


“HİZMETLER AKSAYACAK”
İZSU’nun, bir an önce içine düştüğü yanlıştan dönmesini isteyen AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, “İlçe genelinde 87 mahalle, binlerce abone İZSU’dan hizmet beklerken, büyük ölçüde hizmetlerin aksayacak olmasından endişe ediyorum. Ödemiş’e bildirilecek her türlü abone işlemleri belli bir süzgeçten geçtikten sonra değerlendirilecek. Olan hizmet bekleyen vatandaşa olacak. Bu, Tire’yi ciddiye almamaktır. Uzaktan kumandayla hizmet olmaz. Toplam 100 aşkın personeliyle İZSU, tekrar Tire’de Müdürlük olarak hizmet vermelidir” şeklinde konuştu. Tire doğumlu olan ve CHP İzmir İl Yönetimi’nde de görev alan Yücel Özen ise Tire’nin, hizmet anlamında Ödemiş’e bağlanmasının ilçe halkının ağrına gideceğini ifade etti. Özen, “yanlıştan dönülerek, İZSU tekrar ilçe müdürlüğünü tahsis edecektir” dedi.


NE OLMUŞTU?
İdiya göre, Büyükkömürcü mahallesinin üretim yolunda kullanılması amacıyla, muhtara talebi doğrultusunda, İl Özel İdare döneminden kalan toplam 4 adet “büz” vermeyi kabul eden İZSU Tire Şube Müdürü Muammer Özarslan, görevden alınmış. Tire Şube Müdürlüğü de otomatikman İZSU Tire Birimi’ne dönüştürülerek, Ödemiş’e bağlanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223