banner277
banner264

Bir ilk: İhale, canlı yayınlandı

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Şeffaf Belediyecilik”anlayışının Tire Belediyesi’nde uygulanması yönündeki çalışmalarında bir ilki daha gerçekleştirdi.

Bir ilk: İhale, canlı yayınlandı

Tire Belediyesi tarihinde belediye meclisi toplantılarını da sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlatan Başkan Duran 26.07.2019 tarihinde gerçekleştirilen ihaleyi belediyenin resmi sosyal medya hesabından yayınlatarak bir ilke daha imza attı.

Tire Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunun 19. maddesine göre hazırlanan Belediyenin, mıcır, filler, kum ve alt yapı dolgu malzemesi alım ihalesi canlı olarak Tire Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yayınlandı.

Şartnamede yer alan belgelerin ve kapalı teklif mektuplarının yer aldığı zarfları değerlendiren komisyon üyeleri canlı yayın üzerinde ihale için verilen fiyatları açıkladı.  İhaleyi en düşük teklifi veren Gerçek Kaan Madencilik kazandı.

DURAN "KAPALI KAPILAR ARDINDA KARAR ALMA DÖNEMİ SONA ERMİŞTİR"

İhale sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Tire Belediyesi'nde kapalı kapılar ardında karar alma döneminin bittiğini daha önce açıklamıştım. Bunu ilk olarak belediye meclis toplantılarını canlı yayınlatarak göstermiştik. Bugün gerçekleştirilen ihaleyi de canlı yayınlatarak Tire Belediyesi'nde bir ilke daha imza attık. Çok kısa sürede, alınan kararları halkından saklamayan, halkıyla paylaşan şeffaf bir belediye hâline geldik. Şeffaf Belediyecilik anlayışını belediyenin her biriminde ve her işinde uygulayacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276