banner277
banner264

Belediye meclisinden AFAD'a 12 bin liralık destek

Tire Belediye Meclisinin 2020 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı I. Birleşimi 03.02.2020 Pazartesi akşamı, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başkanlığında toplandı. 

banner288
Belediye meclisinden AFAD'a 12 bin liralık destek

21.01.2020 tarihinde yapılan olağanüstü meclis toplantı tutanağında maddi hata yapılıp yapılmadığının görüşülmesi, meclis üyelerince verilecek önergelerin görüşülmesi, başkanlık makamından gelen önergelerin görüşülmesi sonrası müdürlükler ve komisyonlardan gelen maddeler görüşüldü.

Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için belediye meclisinden çok önemli bir karar çıktı. Tire Kaymakamlığı ve Tire Belediyesi’nin ortak organizasyonu ile yardım tırının henüz gönderilmiş olmasına rağmen belediye meclisinden deprem bölgelerinde kullanılmak üzere 12 Bin Tl maddi yardım yapılması kararı çıktı.  Başkan Duran oy birliği ile alınan karar sonrası tüm belediye meclis üyelerine teşekkür ederek ‘’ Bu zor günlerde Türk Milletinin Birlik ve Beraberlik ruhuna atfen yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla Tire Belediyesi olarak böyle bir karar aldık. Allah böylesine acılarla milletimizi sınamasın diyor, yaralılarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum’’ dedi.

Tire Belediye Meclisi 07.02.2020 Cuma günü 2. birleşim için tekrardan toplanmak üzere sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274