banner277
banner264

Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı

Tire Belediye Meclisi 19. Seçim devresi, 1. Yılı Mayıs/2019 ayı toplantısı, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başkanlığında Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapıldı. Toplantıda birbirinden önemli kararlar alındı.

Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı

YÜCEL ÖZEN’İN İSMİ YAŞAYACAK

Tire Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı olağan toplantısında, İYİ Parti ve CHP'li belediye meclis üyelerinin verdikleri ek gündemin görüşülmesi sonucu, İbn-i Melek Mahallesi içerisinde yeni yapılan parka vefat eden Yücel Özen'in adı verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Oylama sonrası Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ‘’Bu kararı oy birliği ile aldık, meclis üyelerimize teşekkür ediyor, Yücel Özen Ağabeyimize bir kere daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad olsun’’ dedi.

ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA MECLİSİ VE MURAKABE HEYETİ SEÇİLDİ

2019/Mayıs ayı meclisinde Çiftçi Malları Koruma Meclisi ve Murakabe Heyeti seçimi yapıldı. Seçimde Tire Belediye Meclisi, Tire Ziraat Odası ve Tire Ticaret Odası üyeleri oy kullandı. Oylama sonrasında Çiftçi Malları Koruma Meclis üyeliğine;

Gökhan Güngör, Mehmet Aray, Ünal Titiz, Necati Öter, Mehmet Meral

Murakabe heyetine;

Adem Keçeci, Akif Pardioğlu, Abdullah Falakalı, Bekir Yantut, Mustafa Sezen seçildi.

TİRE BELEDİYE SPOR’A TAHSİS EDİLEN YERLER GERİ ALINDI

Önceki dönem Belediye meclis kararlarıyla, Tire Belediye Spor’a tahsis edilen, DDY Hangar Düğün Salonu, Adnan Menderes Bulvarı, Mahmut Aşık Caddesi, Ali Okan Caddesi, İstasyon Caddesi, Şehitler Parkı önünde bulunan reklam panolarının, Faik Tokluoğlu üzerindeki Tire Park AVM doğusunda kalan yeşil alanın, İstasyon Caddesi hastane kavşağının güneyinde kalan yeşil alanlarının, Cumhuriyet Meydanı kaldırımlarının, Gölet Alanı içerisindeki yeşil alanların, Turan Mahallesi’nde bulunan gayri menkulün, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan 1701-1702-1703 adalar arasında kalan yeşil alanların tahsis kararları iptal edildi.

BAŞKAN DURAN ‘’SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

İptal kararları ile ilgili kısa bir açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ‘’ Tire Belediyesi olarak Hangar Çok Amaçlı Salonu’nu, Tire Belediyespor’a tüm giderleri kulüp tarafından karşılanmak üzere alt kiracı olarak tahsis etmişiz. Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğü ile geçtiğimiz günlerde bir görüşmemiz oldu. Kendisi bizlere görüşme esnasında belediyemize açılan davalar ile ilgili 3 tane dosya çıkardı. Bunca yıldır oraya biriken kira borcu 550 bin TL ve belediyeden kimseyi muhatap olarak bulamamışlar. Bu ve benzeri başka olaylarla karşılaşmamak için yapılan tüm tahsis kararlarını bugün iptal ediyoruz ama Tire Belediyesi olarak tüm spor dallarında Tire’de bulunan tüm kulüplere destek vermeye devam edeceğiz, bunun da buradan sözünü veriyorum’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276